jana91

Co dělat, když se u auta třepe kolo? Je dotáhlé.

Při jížde se to děje. Co to značí? Mám Fábii 1.9 SDI. Předem všem děkuji za odpovědi a názory.

Nejlepší odpověď
Edison

Než dse pustíš do složitějších prací zkontroluj, jestli něco nezpůsobuje nevyváženost (nějaký bordel v kole nebo tak). Pak nechat zkontrolovat vyvážení. Až pak se v tom hrabat hloub.

Další odpovědi
Drap

Zřejmě čep v řízení. Zajeď do servisu.

orwell

„třepe“ kolo? Jak třepe? Přední nebo zadní? Tohle je dost nebezpečná věc, nedoporučuji s tím jezdit, tak max. pomalu do servisu. Kdysi jsem viděl dost zblízka, jak se jednomu auťáku (jedoucímu přede mnou – stará škodovka) „odlouplo“ levé přední kolo a to byl cvrkot. Tenkrát to dobře dopadlo, i když se to stalo v městském provozu před křižovatkou se světly. Naštěstí se tam nedalo jet moc rychle, ale zažít na vlastní kůži bych to teda nechtěl.
Ještě bych zkusil pomocí zvedáku nadzvednout zmíněné kolo a vzít za něj rukama, jestli je v zavěšení patrná nějaká vůle (jesli hrká). Pokud ne, mohlo by to být nevyvážením, třeba se odlomilo některé závaží…, ale stejně to chce servis a řádně prohlédnout odborníkem, než se něco stane a dost nepříjemného.

mosoj

Co říká pneuservis na vyvážení. Jde to vůbec vyvážit?

cukrar

Co to značí?
Značí to, že tam je závada. Nevyvážené kolo je nejčastější příčina. Je třeba kleknout k autu a zkontrolovat to. Zjistit vůli při cukání volantem a podobně. Pokud ale někdo napíše tento dotaz, je zřejmé, že vozidlu nerozumí a měl by jet k mechanikovi, který se sveze a sdělí: „to je ono“.