Natka14

Co mám dělat, když se mi utopil mobil?

Spadnul my mobil do záchoda nechala jsem ho tak asi max.10 sekund hned na to vyklepala všechnu vodu a potom vysušila fénem a ted je v rýži máte pro ně ještě nějakou radu ??? Prosím o pomoc

Nejlepší odpověď
jáára

Tak to máš vyděláno…
První se musí odpojit baterie, protože ten telefon je v permanentním zkratu a pod napětím.
Baterie se musí odpojit skoro ihned a deska se musí ošetřit třeba pomocí IPA, jak píše Gecco, a zastavit tak korozi ještě v počátku.

Jestli to je starší událost než několik hodin. Začni šetřit na novej mobil. Já už bych ho do opravy nepřijal. Sorry

Další odpovědi
gecco

Co nejrychleji rozebrat, vydat baterku, vyčistit (ideálně ultrazvukem nebo aspoň isopropylem), důkladně vysušit, teprve poté složit a zapnout…
😉
Pokud si na to netroufáš (a nemáš v okolí někoho šikovného), svěř telefon servisu (pokud je dražší) a nebo se začni koukat po novém (pokud je levnější)…
😉

Drap

Rozebrat vysušit a zkusit.

zelí

Vyndat baterii a vysušit. Jo a „vyklepávat“ si ho neměla. Ikdyž po 10s ve vodě je to asi jedno.

Natka14

No mobil je dzažší je to iphone 4s ..... A opravnu mobilů v našem okolí nemáme a mamka i tatka je v práci a já nemám ridičák… Takže ten mobil rozebrat nemůžu a ani to neumím :/