Avatar uživatele
Natka14

Co mám dělat, když se mi utopil mobil?

Spadnul my mobil do záchoda nechala jsem ho tak asi max.10 sekund hned na to vyklepala všechnu vodu a potom vysušila fénem a ted je v rýži máte pro ně ještě nějakou radu ??? Prosím o pomoc

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3167 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jáára

Tak to máš vyděláno…
První se musí odpojit baterie, protože ten telefon je v permanentním zkratu a pod napětím.
Baterie se musí odpojit skoro ihned a deska se musí ošetřit třeba pomocí IPA, jak píše Gecco, a zastavit tak korozi ještě v počátku.

Jestli to je starší událost než několik hodin. Začni šetřit na novej mobil. Já už bych ho do opravy nepřijal. Sorry

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Co nejrychleji rozebrat, vydat baterku, vyčistit (ideálně ultrazvukem nebo aspoň isopropylem), důkladně vysušit, teprve poté složit a zapnout…
😉
Pokud si na to netroufáš (a nemáš v okolí někoho šikovného), svěř telefon servisu (pokud je dražší) a nebo se začni koukat po novém (pokud je levnější)…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Rozebrat vysušit a zkusit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zelí

Vyndat baterii a vysušit. Jo a „vyklepávat“ si ho neměla. Ikdyž po 10s ve vodě je to asi jedno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Natka14

No mobil je dzažší je to iphone 4s ..... A opravnu mobilů v našem okolí nemáme a mamka i tatka je v práci a já nemám ridičák… Takže ten mobil rozebrat nemůžu a ani to neumím :/

před 3167 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek