Kiti

Co delat, kdyz prijde prazdny balik?

Zatim jen teoreticky. Ma mi prijit balik, od osoby, ne z eshopu, je zaslany na dobirku. Balik na poste zaplatim a samozrejme az potom otevru. Protoze driv mi ho nevydaji. Po otevreni zjistim, ze tam je treba jen kamen. Jak postupovat?

Nejlepší odpověď
gecco

Podle ceny (výše škody)…
Do 5000 nemá cenu dělat nic… Prostě zaplatíš za důvěřivost – a příště už to, zřejmě, neuděláš…
Nad tuto hranici- podat na PČR trestní oznámení…
_____________­____________________
Jen ještě dodám – je výhodné otevřít balík hned při převzetí – budeš mít důvěryhodného svědka – pracovníka na přepážce…
Tak si vezmi na poštu kabelu – aťˇ máš obsah balíku v čem odnést…
😉

Další odpovědi
mosoj

Potřebuješ svědka. Takže zaplatit ( jinak ti pošta balík nedá) a na poště rozbalit.
Takto se to dělá i v těch různých „uloženkách“.

Tw!st

Tak na poště řekni že si to chceš nejdřív otevřít a zkontrolovat než to zaplatíš.

Filip84

To je věcí zákona o poštovních službách a poštovních podmínek pošty.

Prakticky o jakémkoli stavu zásilky lze na poštovním úřadu sepsat zápis. Takže nejlepší je balík zaplatit, převzít, a hned na poště otevřít. Čím menší pošta, tím lepší, samozřejmě.

Jistě, poště není nic po tom, že osoba A poslala osobě B šutr. Nebo poleno. Nebo PETku s vodou. Zakázaný obsah zásilky to není, platnému právu to neodporuje, tedy pošta je povinna takový balík přepravit. Ale pokud bude adresát tvrdit, že – například – obsahem zásilky mělo být oblečení, a je v ní kus skály, tak pro poštu není problém sepsat zápis, že dne, toho a toho, došla, tomu a tomu, adresátovi zapsaná zásilka (cenný balík, balík do ruky, doporučený balíček …), toho a toho, podacího čísla, že odesílatelem zásilky byl, ten a ten, odesílatel, že adresát otevřel zásilku za přítomnosti zaměstnanců podniku, a že obsahem zásilky je to a to.

Za všech okolností je nanejvýš vhodné se vnitřku zásilky, zejména tedy té skály, nebo polena nebo co by v ní bylo, nedotýkat.

Následně pak, s tím zápisem od pošty, zavolat na místo policii, která to nafotí a protože podvod je trestný bez ohledu na výši škody, pravděpodobně následně pojedete na OOP sepsat tr.oznámení.

Pokud bude dodržen postup, aby byl úředně zadokumentován faktický stav, činec se trestu vyhne asi stěží, šutr do balíku strčí omylem málo kdo, takovou účelovou obhajobu mu nikdo nezbaští.

Na druhé straně je otázka, jestli by jméno a příjmení odesílatele na zásilce bylo pravdivé, protože podnik to při podání nijak neověřuje – prostě tam nějaké jméno musí být. A pokud jde o dobírku na účet, tak tím účtem může být klidně i anonymní předplacená kreditní karta, třeba od BLESKu. Ale to už se dostáváme do hodně hypothetické roviny.

dubraro

Tw!st:
To bohužel nejde, pošta ti zásilku nevydá dokud nezaplatíš a ani ji nemůže místo tebe otevřít.