z2341965

Co dělat, když chce pojišťovna brát jednu pojistnou událost jako dvě?

Co dělat když pojišťovna chce brát jednu pojistnou událost jako dvě? (můsím 2× zalatit spoluúčast)

Stalo se mi doma při parkování že jsem si při vjezdu garáže odřel na autě na jedné straně nárazník – přední a na druhé zrcátko a zadní dveře. (Jakoby jsem se „zpříčil“) a pojišťovna to chce brát jako 2 pojistné události protože se to prý při jedné stát nemohlo, nevíte jak dál postupovat?

Tím pádem bych musel platit 2× spoluúčast. Spoluúčast mám 5k s tím že škoda na autě je na každé straně kolem 7k tak se mi to moc nevyplatí. A v případě když využiju pojišťovnu tak mi ještě zdraží na další rok havarijní pojištění.

Nějaké nádvrhy nebo podobné zkušenosti?

pro reklamu pojišťovna UNIQUA

Odpovědi
Drap

V těchto případech by měla pojišťovna postupovat podle znění uzavřené smlouvy. Pokud nesouhlasíš s jejich závěry, lze to řešit za pomoci právníka a soudního znalce u soudu.

Kepler

Popravdě řečeno, poškození auta na obou stranách současně nevypadá moc pravděpodobně. Netvrdím ale, že to je nemožné. Zásada je pořídit si ihned foto a to pak uplatňovat při likvidaci jako důkaz. Jestli to takto likvidátor vyhodnotil, tak se už nic moc nedá dělat.

autacek

Otázka je, jestli skutečně došlo k jedné, nebo dvěma pojistným událostem (jako vykuk jsi mohl mít tu druhou stranu poškozenou již dřív), bylo by dobré se podívat s někým, kdo tomu rozumí, do pojistných podmínek, případně to konzultovat s odborníkem. Jinak myslím, že kolik pojistných událostí budeš nárokovat je jen na tobě, k tomu uplatňovat jich víc tě nikdo nemůže nutit, pokud by nechtěli uznat vyčíslenou škodu, lze to pak opět řešit. Pokud to uplatníš jako dvě události, již s tím zpětně nic nenaděláš. Dali ti to písemně?

z2341965

@Drap – to je právě ten problém – spor se potáhne roky akorát mě to bude štvát a bude mě to stát víc než těch 14k co bych teď zaplatil za opravu kdybych to nedělal přes pojištovnu – nedej bože kdybych to ještě pak prohrál…

Drap

To už je riziko každého vlastníka auta. Možností do budoucna je auto nepojistit a vše si hradit sám. Nemáš potom problém s ničí spoluúčastí