Avatar uživatele
Zuzax

Co dělat, když pes požije mýdlo?

Prosím rychle o radu. Má sedmnáctiletá fenka se záhadným způsobem dostala k mýdlu a před chvílí ho celé bohužel sežrala :( Je možná otrava mýdlem? Co s tím? Mám u ní vyvolat zvracení? Nikde o mýdlech není řeč.
Děkuji.
Doplňuji:
Díky všem za rady :) Naštěstí se nic dramatického nedělo :) Nakonec jsem ji dala jen černé uhlí a hlídala ji celou noc. Je to nezmar :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Zuzax

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? petka, aramah, kapka, haunted, www, Lindra před 4591 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Běžné toaletní mýdlo nepředstavuje pro zdravé zvíře vážné problémy kromě možnosti opakovaného zvracení, což by ale mělo během 3 dnů přestat.

Zdroj: Vet. zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Netuším, co jí na tom mohlo chutnat, ale pokud nechceš jet na veterinu, asi bych jí dala něco k jídlu a třeba s olejem nebo něco mírně projímavého. Aby to rychleji „vyprdla“ ven.
Jinak mě teď nic nenapadá.
Zkusila bych na tu veterinu aspoň zavolat a optat se.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Mýdlo je tuk a soda. Žaludeční šťávy jí zneutralizují.Dal bych mu hodně vody a pro jistotu si zavolej na veterinu.Nám mýdlo schované v lese u potoka chodily mlsat lesní myši.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Nic se neděje moje fenka miluje krém,taky se divím těm jejím chutím,ale pes ví co může,jsou to rošťáci,(tak dobrou chuť)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Když dostával Josef Švejk klystýr, tak se na to používala mejdlová voda a jak mu to svědčilo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

nestane se nic jenom bude častějc kakat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lindra

Určitě se nic nestane .Mýdlo není nebezpečné. Když mi byli 3 roky vypila jem Jar na nádobí. A nic mi nebylo ,akorát mě škrabalo v krku a musela jsem hodně pít

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

… Zatím přišel pejsek s vodou a vidí něco ležet na stole. Rozbalí to a bylo to nějaké růžové. "Aha, to bude něco dobrého, povídá si pejsek, a jak měl na to chuť, tak se celý ten kus strčil do huby a začal kousat.
Ale chutnalo nějak nedobře. … 😁

Hlavně, že to dobře dopadlo a Vašemu pejskovi nic není. 🙂

před 4590 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek