Zuzax

Co dělat, když pes požije mýdlo?

Prosím rychle o radu. Má sedmnáctiletá fenka se záhadným způsobem dostala k mýdlu a před chvílí ho celé bohužel sežrala :( Je možná otrava mýdlem? Co s tím? Mám u ní vyvolat zvracení? Nikde o mýdlech není řeč.
Děkuji.
Doplňuji:
Díky všem za rady :) Naštěstí se nic dramatického nedělo :) Nakonec jsem ji dala jen černé uhlí a hlídala ji celou noc. Je to nezmar :)

Nejlepší odpověď
beer

Běžné toaletní mýdlo nepředstavuje pro zdravé zvíře vážné problémy kromě možnosti opakovaného zvracení, což by ale mělo během 3 dnů přestat.

Zdroj: Vet. zkušenost

Další odpovědi
terry

Netuším, co jí na tom mohlo chutnat, ale pokud nechceš jet na veterinu, asi bych jí dala něco k jídlu a třeba s olejem nebo něco mírně projímavého. Aby to rychleji „vyprdla“ ven.
Jinak mě teď nic nenapadá.
Zkusila bych na tu veterinu aspoň zavolat a optat se.

elektrikář

Mýdlo je tuk a soda. Žaludeční šťávy jí zneutralizují.Dal bych mu hodně vody a pro jistotu si zavolej na veterinu.Nám mýdlo schované v lese u potoka chodily mlsat lesní myši.

aramah

Nic se neděje moje fenka miluje krém,taky se divím těm jejím chutím,ale pes ví co může,jsou to rošťáci,(tak dobrou chuť)

mosoj

Když dostával Josef Švejk klystýr, tak se na to používala mejdlová voda a jak mu to svědčilo.

lexx

nestane se nic jenom bude častějc kakat

Lindra

Určitě se nic nestane .Mýdlo není nebezpečné. Když mi byli 3 roky vypila jem Jar na nádobí. A nic mi nebylo ,akorát mě škrabalo v krku a musela jsem hodně pít

kapka

… Zatím přišel pejsek s vodou a vidí něco ležet na stole. Rozbalí to a bylo to nějaké růžové. "Aha, to bude něco dobrého, povídá si pejsek, a jak měl na to chuť, tak se celý ten kus strčil do huby a začal kousat.
Ale chutnalo nějak nedobře. … 😁

Hlavně, že to dobře dopadlo a Vašemu pejskovi nic není. 🙂