Sonix1864

Co dělat, když panceřníček ožírá pavím očkům ocásky a ty potom uhynou?

Nedávno jsem si založila akvárium (cca 50 l) a asi po dvou týdnech mi začaly umírat paví očka. Zjistila jsem, že všechny mají sežraný celý ocas, takže nemůžou pořádně plavat. Napadlo mě, že to asi bude tím, že spí na dně, kde jsou také panceřníčci, kteří jim ocásky nejspíš ožírají. Dá se tomu nějak zabránit? Mám je víc krmit? Nebo se nedá nic dělat?

Odpovědi
anonym

Máš v nádrži ještě jiný druh rybek?
Je mi divné,že by panceříčci okusovali ocásky,ale nevylučuju to.Vše záleží na podmínkách chovu,krmení,vzducho­vání atd.
Nádrž je dost malá,čím krmíš?Jak máš osázené akvárium?
Zkus se zeptat na akvaristickém portálu.
http://www.aqu­apage.cz/forum/te­ma/478-pavi-ocka/

kacka12345

buď odstraň pancéřníčka a nebo zvol kiný druh rybiček místo pavích oček.

Xanada

Já bych spíše typovala na infekci než na kanibalismus.