Lu

Co dělat,když na obrazovce notebooku nejde obraz?

Při zapnutí se objevují pruhy,pásy a černé fleky.Nejde psát natož,abych vůbec viděla nějaký obraz.Bojím se,že ztratím fotky.Jestli je to grafickou kartou,dá se vyměnit?Nebo jak se stáhnou fotky na jiný PC.Jde to i přes kabel nebo jinak?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Buď špatný display ten při troše šikovnosti vyměníš i doma, jen je potřeba jej sehnat což bude větší problém.

Grafická karta tam už je to horší, protože bývá pevně integrována na desce notebooku (grafický čip je připájen na desku), takže to nevyměníš a pokud to už není v záruce tak je možná finančně rentabilnější nový notebook.

Přetáhnout data lze, stačí vyndat pevný disk a připojit redukci, např. http://www.czc­.cz/premiumcord-konvertor-usb2-0-ide-sata/62214/pro­dukt?q-category-id=7kcg1qcj44­hof8pbca30sv0guf