Avatar uživatele
zjentek

Co dělat, když mně zmrzlo pívo? Bude po rozmznutí opět pitelné?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1550 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

Stát se abstinentem, navždy. Takhle nemusíš daný problém řešit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Taky se mi to už stalo, přičemž skleněná flaška rupla. Z piva se stala hořká voda bez bublinek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Pokud ti nepraskla láhev, tak to bude pitelné. Hlavně to neotevírej před úplným rozmrznutím. Jestli ovšem láhev praskla, máš smůlu, při rozmrazování ti pivo „vyšeptá“, jak píše Kepler.

Rád bych, abys mi objasnil fakt, JAK JE MOŽNÉ, že při svých životních zkušenostech ses s podobnou situací nesetkal, když se ptáš? Jediné vysvětlení, které mne napadá je, že chlastáš TAK RYCHLE, že ti pivo v mrazáku nikdy nestačilo zmrznout! Tak JAK to je, pochlub se ty jeden unterwassermanne sňatkový! ;) :D :D

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Stalo se mi několikrát, bylo pitelné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Nebude už sycené, bublinky vymrzly. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Je to uzavřená soustava, došlo pouze k fázové přeměně vody na led. Nech to rozmrznout a spotřebuj co nejdříve. Pokud je v záruce, tak by to nemělo vadit, pokud je po záruce, tak neriskuj. A pokud si pamatuji zvýšení teploty o 10 ° zdvojnásobuje rychlost chemické reakce, tedy i rozkladu. Takže tady se to ještě zpomalilo. Ale příště si dej na to pozor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bobek 2

Laické zkušenosti a domněnky už tady byly.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zmrzlo-mi-v-mrazaku-pivo-bude-jeste-pouzitelne

Zřejmě má přemrzlé pivo i své výhody, protože Budvar před 6 lety zkoušel takové pivo záměrně vyrábět a prodávat, za lidovou cenu 250 až 400 korun za lahev o objemu 1,5 litru, ze které lze použít zhruba 3 decilitry pivního koncentrátu, zbytek je led na vyhození. Nekup to – panáka pivního likéru za stovku. Zmražení bylo využito jako metoda ke koncentraci piva: zmrzlá voda se oddělí od pivního základu.
https://zpravy­.aktualne.cz/fi­nance/nakupova­ni/budvar-zacne-prodavat-zmrzle-pivo-vzniklo-nahodou/r~bbb920906­a6b11e49e4b0025900fe­a04/

A ještě manuál velkopopovického pivovaru z roku 1920:
„Pivo zmrzlé není ještě zkažené, nechá-li se pomalu při teplotě asi 14° R (17,5° C) roztáti. Není sice pak již tak jiskrné, ale je dobré.“
http://www.tech-info.cz/pivo/po­povice.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pitelné bude (pokud nejsi pivní gurmán). 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

Rokio: Co myslíš, je těžší stát se abstinentem, nebo alkoholikem? Já nejsem ani jedno, ani druhé, tak nevím.

před 1550 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Rokio>>> Tvá odpověď je FAKTICKY PECKA! Už vidím zjentka přímo hmatatelně, jak objednává kontejner(y) na láhve pro jejich vyhození! ;) :D :D

před 1550 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jen blbněte! (; Rokio je cucák, jemu se to snadno řekne… Ale zpátky ke zmrpivu- je to mnohem horší, než když ti praskne lahvoň na mrazáku, což je u hlubokozamra­zovacích prakticky jistota! V mým případě jsem včera za tmy nechal ležet venku CELOU BASU!!! V noci přituhlo a ráno, když jsem chtěl posnídat, jsem katastrofu odhalil. Naštěstí nepřituhlo nějak extrémně, takže pívo mně sice zmrzlo, ale zato mně zůstaly flašky- ušetřených 60! No jo no, příroda je stále nevyzpytatelná! Drama z toho ale nedělám, Emma Radegast beztak nemusí. Teda dokud se mnou neochutná! D; D;

před 1550 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek