Avatar uživatele
Chmelky

Co dělat, když mi zaměstnavatel odmítá poskytnout pracovní obuv?

Zaměstnavatel z důvodu nezaplacených faktur a nedostatku peněz mi nemůže poskytnout pracovní obuv pro upřesnění boty pro seřizovače vstřikolisů. Staré boty mám roztrhané, že se mi jazyk boty dotýká špičky boty a navíc to nejsou boty správné třídy pro mojí práci. Staré jsou označení tuším S2 či jak to je a já potřebuje S3. Co dělat, když v botech se nedá stát ani 10minut na místě? Při chůzi naštěstí to tolik hrozné není, ale stát se mi nějaký úraz, tak bych za to mohl já i zaměstnavatel­. Děkuji

Zajímavá 0 před 864 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
led

Bezpečnostnú pracovnú obuv typu Sx s oceľovou špičkou, pokiaľ je tak stanovené v bezpečnostných predpisoch pre vykonávanú prácu, je zamestnávateľ povinný poskytnuť zamestnancovi k výkonu práce.
Tam jednoducho nie je o čom diskutovať. V prípade úrazu sa preveruje aj použitie bezpečnostných prostriedkov, ak ste ich „nefasovali“ od zamestnávateľa, zamestnávateľ bude právne plne zodpovedný za váš úraz.

Pozor je rozdiel medzi „pracovnou obuvou“ a „bezpečnostnou pracovnou obuvou“.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
xiperio

Pokud budete mít úraz, tak bude trestně stíhán.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Záleží na místních předpisech, nebo zákoníku práce. Nevím jak je to dnes, ale kdysi bylo neplnění povinností ze strany zaměstnavatele, možným důvodem k výpovědi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek