bohuslav18

Co dělat, když mi podnájemník ukradl věci, které nebyly sepsány v předávacím protokolu?

Když mi skončila smlouva s nájemníkem, tak se mi nebál odcizit celou kuchyňskou linku. Obhajuje se tím, že nebyla sepsána v předávacím protokolu. Můžu nějak uspět a popř. použít fotky z inzerce, kde je vše nafoceno?

Odpovědi
zjentek

Největším viníkem krádeží je příležitost a právě TA dělá zloděje!

mám pocit, že soubor hmotných věcí, který nebyl řádně zaevidován do předávacího protokolu a nebyl předložen k podpisu coby příloha nájemní smlouvy neprodleně po podpodnájmu nemovitosti podnájemníkovi, jako bys daroval a to komukoliv, kdo předáním „tvých“ klíčů získal oficiální přístup do nemovitosti. V tvý kůži bych si teď vlastně dával pozor, abych podnájemníka náhodou nějak křivě neobvinil, nebo co.

Je to sice jen pocit, přesto bych prvotně TRESTAL PŘÍLEŽITOSTI ke krádežím a až pak krádeže jako takové.
Vyjma ministerstva financí- tam bych ospravedlnil právě příležitost, jelikož tam ji nikdo neposkytuje, tam institut příležitosti prostě existuje svým vlastním životem a žádná fyzická jednotka za to nenese zodpovědnost.

Dochy

Co se otázky týče: Nevím. Netuším na kolik bude jasné, že linka byla v bytě při nastěhování nájemníka. Ale linka bývá běžným příslušenstvím by­tu.

Rozhodně ale nesouhlasím se Zjentekem. Podle mně je normální nekrást. Jen velká část naší společnosti je nějak poznamenaná. Někteří trvrdí, že je to 40 lety pod vládou KSČ, částečně to může být pravda. Jsou kraje, kde je normální nechat dům otevřený a nic se neztratí. Jen u nás musím zamknout i kolo když si do samoobsluhy jedu koupit rohlík.

Mimochodem, příležitost ke krádeži je vždy. Krádež, pokud chci, je jen více nebo méně obtížná.