Kelt

Co dělat, když mi nebyla doručena včas zásilka do ruky?

Podle informací jsem měl dostat koncem minulého měsíce zásilku určenou adresátovi do ruky a nedostal jsem ani zásilku ani upozornění, že si mám zásilku vyzvednout, a dnes jsem si pro ni šel a upozornil jsem je na to. Paní na poště mi dala kontakt na zodpovědnou osobu a řekla, že je to tvrzení, proti tvrzení. Pro mne to byl velmi důležitý dopis a jeho zdržení se může projevit finančními problémy a pod. Je to jednoznačné pochybení pošty. Mohu z toho vyvodit důsledky, třeba chtít odškodnění? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Mně se stal opačný případ. Posílala jsem něco na dobírku. Čekala jsem, ale peníze jsem nedostala. Volala dotyčná, jak to, že jsem slíbenou zásilku neodeslala. Reagovala jsem, že se zásilka vrátila zpět, protože si ji nevyzvedla do stanovené doby.

Zbytečně jsem platila Kč 300 poštovné. Doručovatel na její poště tvrdil, že lístek na vyzvednutí balíčku vložil do schránky, dotyčná, že nic ve schránce nebylo.

Opravdu tvrzení proti tvrzení. Možně někdo lístek ze schránky vyhodil, nebo se připletl mezi letáky.

Dnes mně pošta vrátila Kč 54. Poslala jsem balíček znova, zavolala paní, ať zásilku sleduje.

Ale na poště by vám měli říct, co se se zásilkou stalo. Možná ji vrátili zpět,. nebo leží někde na poště v úschovně.

Další odpovědi
Edison

Reklamovat zásilku. Nic není tvrzení proti tvrzení, DRka jsou na podpis. Jinak důležité zásilky mají být odesílány DOPORUČENĚ. Prtohlédnout i sledování zásilek. Drží se v systému dost dlouho.

JájsemRaibek

Co se týče odškodnění, tak ty bohužel nemůžeš nic. Ty jsi totiž jen adresát. Jediný kdo by mohl chtít odškodnění, že nebyly poskytnuty služby tak jak měli být je odesilatel. Odesilatel totiž uzavřel podáním zásilky s poštou smlouvu, ve smlouvě si určil (a také zaplatil) služby a tedy jen on má nárok na nějaké odškodnění.

Drap

Pokud to prokážeš, tak ano

cukrar

Vy jste s poštou nic neuzavřel, takže nemůžete nic požadovat. Jedině odesílatel může konat. Vy jen čekat na výsledek.