FlAsh_7

Co dělat, když mě deprimuje fakt, že si o nás berou aplikace moc dat?

Začal jsem se ze zvědavosti vzdělávat o online světě a bezpečnosti v něm. Pri studiu jsem narazil na fakt, kolik o nás nadnárodní korporace ví. Přestože je to oprávněné (reklamy,…) a nemám co skrývat, mě to dost znepokojuje! Jaká je tvrdá realita ohledně ukládání, zveřejňování a ukladání našich dat? Po jaké době je odstraní? Váš názor? Je to opravdu takové?

Nejlepší odpověď
Hlada

Ukádat lze jen taková data, která sami poskytneme. Nikdo nikoho k ničemu nenutí. Je to věc nabídky a poptávky. Každý má možnost volby, zda mu daná aplikace stojí za poskytnuté údaje. Příklad. Je mi úplně jedno, jestli nějaký obchod o mně ví, kolik kupuju sejra nebo salámu, když si můžu dávat zboží rovnou do tašky a nemusím ho navíc třikrát překládat. Určitě se ale nebudu u Google nebo jinde registrovat pod pravým jménem, nebudu nikde sdílet zálohy telefonů nebo disků, nebudu používat aplikace, které ode mne chtějí telefonní seznam.

Další odpovědi
Drap

Je to snadné, nepoužívej net ani mobil a žádná data si od tebe brát nikdo nebude.

ElonMusk

VPN, Google logout, Firefox + DuckDuckGo – to je základ. Zbytek si dohledáte, pokud to s anonymitou/bez­pečím na internetu myslíte vážně.

Když neumíte používat technologie, a pak dostanete depresi, tak to není vina korporací, ale vaše. Užíváním jejich produktů souhlasíte s obchodními podmínkami.

anonym

nejsi jediný koho to znepokojuje, právě podobní lidé stáli za vznikem GDPR, které toto má řešit a zlepšit původně dost nevýhodnou pozici uživatelů těchto aplikací. Pokud ti to nadále vadí, měl bys ses asi zajímat o problematiku možného budoucího zpřísnění GDPR a případně se o to i nějak sám zasadit.

jsemjá

To jenom ty si bereš málo informací o nich, ne oni o tobě.

elkon

Nikdo tě nenutí informace sdělovat.