Avatar uživatele
FlAsh_7

Co dělat, když mě deprimuje fakt, že si o nás berou aplikace moc dat?

Začal jsem se ze zvědavosti vzdělávat o online světě a bezpečnosti v něm. Pri studiu jsem narazil na fakt, kolik o nás nadnárodní korporace ví. Přestože je to oprávněné (reklamy,…) a nemám co skrývat, mě to dost znepokojuje! Jaká je tvrdá realita ohledně ukládání, zveřejňování a ukladání našich dat? Po jaké době je odstraní? Váš názor? Je to opravdu takové?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1386 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Ukádat lze jen taková data, která sami poskytneme. Nikdo nikoho k ničemu nenutí. Je to věc nabídky a poptávky. Každý má možnost volby, zda mu daná aplikace stojí za poskytnuté údaje. Příklad. Je mi úplně jedno, jestli nějaký obchod o mně ví, kolik kupuju sejra nebo salámu, když si můžu dávat zboží rovnou do tašky a nemusím ho navíc třikrát překládat. Určitě se ale nebudu u Google nebo jinde registrovat pod pravým jménem, nebudu nikde sdílet zálohy telefonů nebo disků, nebudu používat aplikace, které ode mne chtějí telefonní seznam.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Je to snadné, nepoužívej net ani mobil a žádná data si od tebe brát nikdo nebude.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ElonMusk

VPN, Google logout, Firefox + DuckDuckGo – to je základ. Zbytek si dohledáte, pokud to s anonymitou/bez­pečím na internetu myslíte vážně.

Když neumíte používat technologie, a pak dostanete depresi, tak to není vina korporací, ale vaše. Užíváním jejich produktů souhlasíte s obchodními podmínkami.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

nejsi jediný koho to znepokojuje, právě podobní lidé stáli za vznikem GDPR, které toto má řešit a zlepšit původně dost nevýhodnou pozici uživatelů těchto aplikací. Pokud ti to nadále vadí, měl bys ses asi zajímat o problematiku možného budoucího zpřísnění GDPR a případně se o to i nějak sám zasadit.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jsemjá

To jenom ty si bereš málo informací o nich, ne oni o tobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nikdo tě nenutí informace sdělovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek