natal

Co dělat, když jsem stříhla psa do ucha?

Nevíte co dělat když jsem nechtěně stříhla psa do ucha, má kousek odtržené kůže, krvácení jsem zastavila, ale když si to začne škrábat, tak trochu krve teče, mám jít k veterináři?

Nejlepší odpověď
anonym

Ušní boltce psa jsou poměrně vydatně prokrvené, takže i menší rána může dost krvácet. Pokud to není velká rána na šití (podle popisu se zdá, že ne) bylo by nejlepší ránu zasušovat tj. ošetřovat sypkým práškem na rány, který je volně prodejný. Pokud by si pes ránu hodně drbal, můžete mu vyrobit límec kolem krku, dá se i případně koupit u veterináře .

Další odpovědi
Michal Kole

Vydesinfikovat OKOLÍ rány, překrýt sterilní gázou a k veterináři