FlAsh_7

Co dělat, když chci jednoho dne podnikat a rodina si to nepřeje?

Odpovědi
ivzez

Počkat si na plnoletost a začít.

Nebo můžete, pokud je Vám alespoň 16 let, podat u soudu návrh na přiznání svéprávnosti.
Prokážete-li, že se dokážete sám uživit a obstarat si vše potřebné, může soud svéprávnost přiznat
i v případě nesouhlasu rodičů.

Kdyby rodiče sopuhlasili, měl byste by to snazší.

zjentek

Změnit podnikání, nebo rodinu. Je to přirozené – často taky musíme volit mezi vlastní tužbou a vlastní manželkou. Dá se říci, že pokud nezvolíme cestu odříkání (bez ženy a dětí), výjimky pak prakticky neexistují.

elkon

Rodina asi dobře ví, že na to třeba nemáš.

PepasAvalonu

Je to tvůj život, né jejich. Dělej, co sám dělat chceš a co tě udělá šťastným. Každý koho znáš má k tobě nějaká očekávání (rodiče, sourozenci, přátelé, učitelé, zaměstnavatel a kolegové, přítelkyně/manželka a všichni známí), ale máš snad i nějaká očekávání sám od sebe. Přání, sny, cíle, záliby. A na ty se soustřeď.
Kdybys měl jen splňovat očekávání ostatních, nebyl bys sám sebou, nebyl bys šťastný (a ani není možné plnit všechna ta očekávání, která k tobě ostatní mají – každý může mít jiné).
Ostatní si o tobě můžou myslet cokoli, můžou ti přát cokoli a předstvovat si „co bys měl dělat“, ale není to na nich a na těch jejich představách nezáleží.
Budeš podnikat ty nebo rodina? Když chceš podnikat, podnikej. Je to tvoje věc.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.