bauerlukin

Co dělat a nedělat při zácpě?

navazují na svůj předchozí příspěvek..

Nejlepší odpověď
Kepler

Léčba závisí na tom, jak zácpa vznikla a jestli je chronická nebo jednorázová.
Jednorázová zácpa se dá řešit projímadly (čaje, minerální vody, tabletky, čípky, kapky). Je třeba přesně dodržovat instrukce na příbalovém letáku a řídit se doporučenými dávkami.
U krátkodobých obtíží stačí i pouhé zvýšení příjmu tekutin a dostatek pohybu.
Zácpa chronická by se naopak projímadly řešit neměla, alespoň ne bez konzultace s lékařem.
https://nemoci­.vitalion.cz/zac­pa/

Další odpovědi
da ny

Hlavně během úporného tlačení, zavřít oči :)
Dostatek tekutin, zdravý pohyb, pestrá strava, bohatá na vlákninu (zelenina).
Vhodně „promastit“. Pomocníkem může být Psylium.

paul1

Zkuste při potřebě na WC použít „psí dech“, něco podobného jako používají ženy při porodu. U mně to většinou funguje.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

SuzanKa

Já už jsem se na to beautybio.cz koukala a jako jsem hodně překvapená, co vše mají. Hlavně přírodní produkty. Pro mě je to docela zásadní…

Kikulinka85

Co nedělat? Nejíst potraviny, co staví… A co dělat? Jíst potraviny, co nestavi :D Ale teď vážně… Na zácpu si kupšťávu ze švestek, ta ti pomůže. Sama, když mám problémy, piju tuhle https://www.be­autybio.cz/pri­rodni-stavy/ekomedica-svestka-100-stava/ a krásně mi pomáhá.