Co dělat?

Naletěl jsem pouličním prodejdům a pořídil jsem si od nich 2× tzv. výhodný tarif. Doma jsem zjistil že je pro mě dost nevýhodný. Podal jsem proto odstoupení od smlouvy před 10 dny. Dnes mi ale přišla faktura 84Kč za obě čísla. Mám platit nebo ne? Co pro mě plyne když nezaplatím? Setkal se stím někdo?

Nejlepší odpověď
kazisvět

14 dnů od uzavření smlouvy v prostorách, které nejsou určeny k obvyklému podnikání (tj. uzavření smlouvy na ulici tomu odpovídá), máte právo od ní odstoupit. Doporučuji ihned kontaktovat mobilního operátora a ověřit si, zda mu odstoupení od smlouvy z vaší strany přišlo.

Pokud jste odstoupení od smlouvy poslal déle než po 14 dnech od uzavření, zkuste se s mobilním operátorem domluvit na ukončení. Rozhodně nedoporučuji věc „řešit“ tak, že nebudete platit a nebudete s mobilním operátorem nijak komunikovat.