tereza119

Co dělám špatně s touto pokojovou rostlinou?

Dobrý den, koupila jsem si tuhle prý nenáročnou pokojovku. Mám ji na poličce proti oknu v cca 170 cm nad zemí, není přelitá a takhle se mi začali ničit listy. Co prosim s tim, nemate nekdo podobnou zkusenost? Sama se v tom vubec nevyznam a vzdy mi vsechno odejde…
Obrazek je můj, u radiatoru pouze vyfoceno.

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Pokud je to výdech topení a polička je nad radiátorem, tak tam jí v zimě není dobře. Jinak NEJSPÍŠ JE přelitá, možná ne teď, ale v minulosti a do kořenů se pustila hniloba. Je potřeba chudinku vyndat z květináče, odstranit ohnilou část kořenů a zem kolem, nechat na vzduchu zaschnout, do květináče dát dolů vrstvu drénu z keramzitu, chuděru zasadit do suché hlíny, dát přes zimu někam, kde je tak 15°C a zalít (MÁLO) až tak po týdnu a pak ne víc jak jednou za týden odraženou dešťovou vodou.

Další odpovědi
annas

Škoda, že jste neuvedla název květiny. Spíš se dalo zjisti, o jakou jde příčinu.

Listy pokojových rostlin napoví, co jim chybí a nebo přebývá

https://chova­telka.cz/clanek/lis­ty-pokojovych-rostlin-napovi-co-jim-chybi-a-nebo-

"Jednoduché znaky řeči rostlin:

Přílišná zálivka – listy žloutnou, opadávají a vadnou, zemina je přemokřená.
Nedostatečná zálivka – listy žloutnou, opadávají a vadnou, zemina je suchá.
Málo světlo – listy jsou měkké, slabé a světlé, lodyhy jsou vytáhlé a zesláblé, opadávají poupata a listy.
Příliš světla – listy jsou žluto-hnědé, na listech se objevují spálená hnědá místa většinou kruhového tvaru.
Příliš chladno – listy opadávají a vadnou.
Příliš teplo a sucho – listy hnědnou a usychají.
Nedostatek živin – listy odspodu žloutnou, mohou být i hnědožluté; listy jsou světle zelené; okraje listů se stáčejí, někdy kadeřavějí; květy jsou malé a bledé; listy odspodu opadávají."

Zdroj: https://hobby­.idnes.cz/co-delat-kdyz-pokojove-rostliny-chradnou-naucte-se-rec-rostlin-pv4-/hobby-domov.aspx?c=A090223­_193946_hobby-domov_mce

autacek

Je jí dle všeho teplo.

Jinak jste místnímu nahlašovateli nenapsala, kdy, kde a čím jste fotku pořídila, ani nejste schopna prokázat, že je vůbec, Vaše, tak bych tak řekl, že si Váš příspěvek zasluhuje smazat.