shutdown

Co dělám špatně?

co dělám špatně?
mám flashku, na kterou jsem si přes program Unetbootin nainstaloval Linux Ubuntu, vytvořil jsem si pro něj oddíl o velikosti 20GB a nastavil jsem bootování z flashky. Přesto mi Ubuntu nechce naběhnout. Nedávno mi to ještě šlo ale teď už ne… Prostě mi dál naběhne systém Windows 8, o žádném Linuxu ani zmínka.
P.S. Secure boot i Legacy support mám vypnutý, ale jelikož je linux freeware, nemělo by to tím mít nic společného.

Nejlepší odpověď
Bedy

To, že je freeware neznamená že řadu nastavení v BIOSu nevyžaduje – často je-li zapnutá ochrana přepsání flash paměti nebo antivirová kontrola BIOSu, tak se řada distribucí odmítá načítat a naopak Windows fungují korektně.

Popřemýšlejte, co jste s BIOSem v poslední době dělal a pokud by to šlo, tak bych nastavení vrátil na původní hodnoty. Eventuálně zkuste ruční bootování z USB; vyvoláte jej stisknutím klávesy F8 či F11 nebo F12 – záleží na BIOSu. Každý to má krapet jinak.

Další odpovědi
badisko

Manderius..klucina psal ze to ma nastavene v BIOSu na flashdisk......ale z5 vybral jsi na unebootin spravnou verzi Ubuntu ? vyzkousej to predelat ..jinak bude chybny zavadec …
Normalne spust windows a pripoj flashdisk otevri ubuntu ono ti to nabodne instalaci Ubuntu a nainstaluje novej zavadec po restartu melo by byt po problemu ..
Doplňuji:
zde je par screenshotu k tematu …ale nejsem si uplne jist zda to je s flashe nebo z liveCD…

Manderius

Když ti nabíhá BIOS, přepni se do nastavení BIOSu a najdi si primární zařízení pro spuštění. Místo HDD vyber flashdisk.

anonym

postupujete podle tohoto návodu ?
http://wiki.u­buntu.cz/insta­lace/z_flash_d­isku

případně http://www.ubun­tu.com/downlo­ad/desktop/cre­ate-a-usb-stick-on-windows ?
Doplňuji:
bootuje vám vytvořená USB flashka na jiném počítači ?