Avatar uživatele
anonym

Co dělají výrobci levnějších mléčných produktů špatně?

Dnes jsem navštívil prodejnu za účelem nákupu „zakysané smetany“ . V regálu bylo zboží dvou výrobců, kteří nabízeli své produkty. Jedna smetana 19% tuku o obsahu 190 ml stála 20.90 Kč a ta druhá 20% tuku o obsahu 200 ml 9.90 Kč. Z uvedeného vyplývá, že ta levná zakysaná smetana je pravděpodobně vyrobena nekvalitně, nebo z nekvalitních základních surovin? Nebo opravdu se platí více jen za to, že mlékárna číslo 1 má větší reklamu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 3103 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Cena v obchodě nemusí nutně korespondovat s kvalitou. Je to spíš o vztazích mezi výrobcem a prodejcem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Variant je více.
Jeden versus druhý vyobce či dodavatel – překupník může

použít méně či více kvalitní výchozí suroviny
šetří na reklamě
má nižší marži
má nižší výrobní náklady
suroviny z dovozu
celý výrobek je dotovaný dovoz
různé kombinace

  • další, zde neuvedené důvody

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Při výběru – podívej se na složení, pak mohou hrát roli individuální požadavky na chuť.
Mám pocit, že ´první´ smetana je dost drahá, druhá zase ´podezřele´ levná – může jít o slevu z důvodu blížící se expirace, snahu o etablování se na trhu, výprodej nadměrných zásob (ať už prodejcem, velkoobchodníkem, výrobcem…), reklamní kampaň…
___
Osobně – nekupuju ´značky´ řetězců – jednak se řetězce příliš agresivně (podle mne) snaží ´vytlačit´ jiné značky z trhu, ale hlavně mám zkušenost s octem Clever (tehdy jsem ocet potřeboval a jiný prostě neměli) vůči Bzeneckému – nechutný hnus, ten Clever, možná tak na odstranění vodního kamene, do salátu tedy rozhodně ne…
A to by sis řekl ´blbej ocet´…
___
Takže od té doby, kdykoli vidím značku prodejního řetězce, jdu pryč…
😉
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
RyuzakiKate

No ale rozhodně bych mezi ty dobrý značky neřadila Tesco value. Bejvalej chtěl tehdá ušetřit na hermelínech (a aby jich zároveň taky bylo co nejvíc, že), měla jsem jeden, 2× jsem se pozvracela a celej zbytek dne mi bylo slušně blbě.

před 3103 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

ad Zbynas

Chodím jen do Billy a zn.Clever je fakt dobrá jejich
pomazánkové máslo je nejlepší a ty okurky jsem už
taky ochutnala máš pravdu 😁

před 3103 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Zbynas

gecco: některé věci ale mají „řetězcové“ značky lepší. Např. Clever nakládačky si myslím, že jsou jedny z nejlepších :)

před 3103 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování