Co dělají výrobci levnějších mléčných produktů špatně?

Dnes jsem navštívil prodejnu za účelem nákupu „zakysané smetany“ . V regálu bylo zboží dvou výrobců, kteří nabízeli své produkty. Jedna smetana 19% tuku o obsahu 190 ml stála 20.90 Kč a ta druhá 20% tuku o obsahu 200 ml 9.90 Kč. Z uvedeného vyplývá, že ta levná zakysaná smetana je pravděpodobně vyrobena nekvalitně, nebo z nekvalitních základních surovin? Nebo opravdu se platí více jen za to, že mlékárna číslo 1 má větší reklamu?

Nejlepší odpověď
Emefej

Cena v obchodě nemusí nutně korespondovat s kvalitou. Je to spíš o vztazích mezi výrobcem a prodejcem.

Další odpovědi
ReHu

Variant je více.
Jeden versus druhý vyobce či dodavatel – překupník může

použít méně či více kvalitní výchozí suroviny
šetří na reklamě
má nižší marži
má nižší výrobní náklady
suroviny z dovozu
celý výrobek je dotovaný dovoz
různé kombinace

  • další, zde neuvedené důvody

gecco

Při výběru – podívej se na složení, pak mohou hrát roli individuální požadavky na chuť.
Mám pocit, že ´první´ smetana je dost drahá, druhá zase ´podezřele´ levná – může jít o slevu z důvodu blížící se expirace, snahu o etablování se na trhu, výprodej nadměrných zásob (ať už prodejcem, velkoobchodníkem, výrobcem…), reklamní kampaň…
___
Osobně – nekupuju ´značky´ řetězců – jednak se řetězce příliš agresivně (podle mne) snaží ´vytlačit´ jiné značky z trhu, ale hlavně mám zkušenost s octem Clever (tehdy jsem ocet potřeboval a jiný prostě neměli) vůči Bzeneckému – nechutný hnus, ten Clever, možná tak na odstranění vodního kamene, do salátu tedy rozhodně ne…
A to by sis řekl ´blbej ocet´…
___
Takže od té doby, kdykoli vidím značku prodejního řetězce, jdu pryč…
😉

RyuzakiKate

No ale rozhodně bych mezi ty dobrý značky neřadila Tesco value. Bejvalej chtěl tehdá ušetřit na hermelínech (a aby jich zároveň taky bylo co nejvíc, že), měla jsem jeden, 2× jsem se pozvracela a celej zbytek dne mi bylo slušně blbě.

briketka10

ad Zbynas

Chodím jen do Billy a zn.Clever je fakt dobrá jejich
pomazánkové máslo je nejlepší a ty okurky jsem už
taky ochutnala máš pravdu 😁

Zbynas

gecco: některé věci ale mají „řetězcové“ značky lepší. Např. Clever nakládačky si myslím, že jsou jedny z nejlepších :)