Avatar uživatele
sesednizkola

Co dělají holubi po setmění u mě na balkóně?

Máme balkón v 5. patře panelového domu. Balkón je bez střechy a ani nepamatuju, před kolika lety sem přilétl první holub. Každopádně už si na ně všichni zvykli a pozorování jejich života patří k mým poměrně oblíbeným činnostem. Na uklizení trusu mám speciální koště. Náš balkón má dvojí využití. Jednak na něm v létě věšíme prádlo, druhak je na opačné straně od dveří na balkón (je dlouhý asi 8 metrů) asi patnáct let už odložená plastová bílá židle na sezení venku. No a teď pod tou židlí sedí dva holubi a pořad dělají "Vrůůů. Vrůůůů. Vrůůůů. Vrůůůů. Vrůůů…). Teda spíš si myslim, že to dělá jeden z nich. Nikdy jsme holuba pod tou židlí neviděl, ani když pršelo. Další zarážející fakt je, že jsem nikdy neviděl holuba po setmění u nás na balkóně. Oni tka v pět, šest ráno přiletí a přemýšlí tady celý den, ale večer tu nikdy žádný nebyl.

Moje otázka tedy zní: Co dělají holubi po setmění u mě na balkóně?

Doplňující otázka: Kam nejčastěji létají holubi přespávat?

To mě taky napadlo. Myslel jsem ale, že holub hnízdí z jara, někdy kolem dubna května. Pokud opravdu zahnízdí, neměl bych jim tam dát nějakej košík nebo tak? Neprostydnou na studene zemi?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, Kepler před 2615 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
isteron2

Chcú tam hniezdiť, alebo už aj sedia na nejakej násade. Čakaj na malých .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Vždy sedaj na střechy. To sis nevšiml.
V noci přespávají většinou tam, kde se
jim líbí. Třeba i ve světlících starých domů a tam
je od nich pěkně „nas..áno“ od toho trusu od nich
se šíří nemoce, které se přenáší na člověka
https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/151843-trus-holubu-byva-vysoce-infekcni-a-plny-alergenu.html
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nemoci_holub%C5%AF
Krmí se různě ve městě a babičky jim ještě dávají
zbytky. Tím podporují jejich množení. :((

Tím, že bydlíš v pátém patře si oblíbili tu výšku.
...........

Další nemoci, které holubi přenášejí na člověka:

http://gemmote­rapie.cz/babske_ra­dy_o_bylinkach-s104/holubi_pre­naseji_nemoci-s172/

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Třeba se hodlají na balkoně uhmézdit. Na noc hoůbi odlétají většinou tam, kde hnízdí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… to spíš vypadá na milostný dostaveníčko > se někde zapomněli nebo hledaj nový bydlení …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Na ptáky jsme krátký, na ptáky jsme malý páky… Holubi mají rádi výše položená a méně ohrožená místa ke spaní, či k odpočinku. Ale jeden malý, úplně bílý holoubek mě docela vyvedl z míry, protože rád hřadoval na řídítkách mého kola před barákem. Uletěl vždycky až když jsem kolo odemykal, vůbec ze mě neměl strach. Už jsem z toho byl tak vedle sebe, že jsem začal fantazírovat, že snad jde o nějaké znamení, či co. Což je v mém případě docela na pováženou…

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
sesednizkola

Ještě mě napadlo, jestli třeba nemaji hlad. Jestli se nemám zeptat ve zverimexu na nějakou holubí směs aby měli vitamíny na zimu. Přeci jen takováhle zima nebyla už kolik let.

před 2615 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Seznam.cz

nastupnakolo, krmit holuby znamená zatáhnout si domů nemoci a pak se holubi budou víc množit. Jistě mají své úřady kde jim pomohou když jsou v tísni. Les, pole, zahrady.

před 2615 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… blbost, jen to chce pravidelně vybírat mladý a dobře upíct >>> sami holt do huby nelítaj, tak stačí že sou na balkoně …

před 2615 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek