IQ tykve

Co dělá v lese myslivec a co nimrod ?!

Doplňuji:
Protože i po mne se požaduje, abych dodržoval kodex, navrhl jsem ke smazání odpovědi od drap a Dr. Axl, které se vůbec netýkaly otázky. A divím se, že posledně zmiňovaný obdržel dokonce nominaci.

Nejlepší odpověď
annas

Otázka se netýkala původu slova myslivec a nimrod, ale jejich činnosti. Navíc původ slova myslivec je vysvětlený v odkazu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-mysli-je-myslivec-jaky-je-puvod-a-vyznam-tohoto-slova

Co dělal či dělá myslivec? K tomu něco navíc (3. a 4.)

  1. zabývá se lovem zvěře; lovec, střelec, také může provozovat myslivost
  2. dříve to byl zaměstnanec vrchnostenské služby pečující zejm. o chov lesní zvěře a o přípravu honů; obecně . lesník:

    3. vojenský. příslušník zvláštního druhu pěchoty v některých (zprav. dřívějších) armádách: horští, ,

  3. hist. (za feudalismu) sluha určený k doprovodu a osobní stráži svého pána: osobní m.; hraběcí m.;

Nimrod – navazuje na tradici nositele osobního hebrejského jména, velkého lovce v tom, že loví…Občas je vášnivý či znamenitý lovec ..

Jinak myslivec je pojmenování spisovné, neutrální, nimrod hovorové. Myslivec má širší význam než nimrod.

Další odpovědi
anonym

Nimrod je lovec, myslivec by měl být hospodář se vším co to obnáší.

Drap

Nimrod a myslivec jsou v podstaě synonyma. Jistě by šlo vymyslet celá řada vysvětlení, jako že myslivec v lese myslí a nimrod se nimrá a podobně.

Jsemtady

Toto je stejne. Rozdil je mezi lesak a nimrod. Lesak pecuje o les a stava se z neho hajny, kdezto nimrodi jsou jen lovci asi jako rybari. Max sem tam nekde nakrmi zver.

Pepa88

A to ještě zapoj role jako jsou „Hajný“, „Správce lesa“, „revírník“…

A z toho, že Ti tu lidé neodpovídají na otázku se nediv 😁 To je prostě standardní situace… Tady si prstíčky dávají kamarádi bez ohledu na to, zda má odpověď jakoukoli vypovídací hodnotu 😉

anonym

nimrod je bouchal, střílí víc, než by měl, to, co bouchne prodá, takže, nimrod má sice lovecký lístek, ale loví pro svůj prospěch, na nějakou tu brigádu sice jde, tak jak musí, ale jinak je to prostě kšeftař s lesní zvěří

honza19hk

oba to samý,střílejí škodnou.

anonym

Nimrod se nenimrá, neb je odvozen od biblické postavy („bohatýrský lovec před Hospodinem), pravnuka Noema, s velkým "N“.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Nim­rod_%28biblic­k%C3%A1_posta­va%29
Myslivec je substantivní odvozenina z příd. jména myslivý, – viz odkaz:
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?lang=en&ar­t=2416
Doplňuji:
ad annas, škoda žes to Drapovi nevytkla o den dříve, takhle se mnozí nechali blamovat jeho tuplovaně chybnou odpovědí – jednak, že je týž význam (pak by přece v užité mluvě neexistovali dva rozdílné výrazy) a hlavně ona spekulace s nimráním.
Ač jsem vložil doplněk na biblickou odvozenost, zdá se, že dnes už skoro nikdo nemá klasické vzdělání se znalostí např. antiky či biblických výrazů.
Jinak kvituji, žes podpořila můj jediný odkaz na biblického „Nimroda“, snad jsi též znala tuto spojitost (byť jsi to mohla jen opsat, když reaguješ až s jednodenním zpožděním).
Poněkud překvapuje tvé tápání mezi pojmy „odvození“ (ve smyslu derivace) a „etymologie“.
http://synony­mus.cz/nimrat/
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/ety­mologie
http://www.va­nocnibesidka.wz­.cz/other/gy/ma­turitni-otazky-cestina/becka/1010b­.html

  1. Souvislost s předmětem otázky je dostatečně vysvětlena v odkazech, postačí umět číst.
  2. Je-li zmínka o kodexu, otázka jen oprašuje staré téma – viz příklady:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-mysli-je-myslivec-jaky-je-puvod-a-vyznam-tohoto-slova
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-slovo-myslivost-nebo-myslivec-a-myslivectvi
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslivost-a-laska-k-prirode
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-v-minulosti-povazoval-myslivec-za-neco-tajemneho

  1. Týž kodex jasně stanoví, že pro osobní vzkazy je interní pošta, stejně jako na funkce Odpovědí.cz lze psát výhradně na infomaI, – viz četná recidiva tazatele:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-zjistim-ze-jsem-byl-tady-nominovan-a-kym

  • není-li Drapova odpověď též k dotazu, proč je na ni dvojí metr?

Kdyby se měly mazat všechny irelevantní odpovědi, muselo by jich zmizet dobré 2/3. O chatovacím marastu ani nemluvě.
(Možná by ses měl podívat na skóre užitečných odpovědí, než začneš ješitně házet patky).
P.S. Po zlatu už žádná meta není, takže jsou pak už body nepodstatné.

IQ tykve

Stále očekávám Tvé schválení !

IQ tykve

To, že byla smazána jen Tvá odpověď, je snad na uvážení admina! Poukazuješ mne na skóre užitečných odpovědí, ale neuvedl jsi čí skóre a pokud myslíš to svoje, nevěřím, že je získané poctivě. Podívej, čtu vše, i diskuze , které si myslím,že zde patří, jinak bych nemohl s Tebou a ostatními probrat zadaný dotaz nebo odpovědi a pokud mi nabízíš interní poštu, ozvu se ti.

anonym

  1. Každému je jasné, že odpověď skryl někdo z oprávněných, ze spolku anarchistů ignorujících pravidla, takže se mstí komukoliv, kdi jim šlape na paty.
  2. Sám asi neumíš číst, nic jsem nenabízel, naopak odkazoval na zjevně závadný text v dotazu, pro méně chápavé doslovná citace ze zásad, k jejichž dodržování se zavazuje každý svou registrací:

„Otázky a doporučení, které směřují k provozovateli serveru Odpovědi.cz, případně k jednotlivým funkcionalitám aplikace Odpovedi.cz nebo k jednotlivým uživatelům, nepatří do žádné z hlavních kategorií a měly by být směrovány k adresátům jinou cestou (info@odpovedi.cz nebo emailové kontakty na uživatele). Takovéto příspěvky mohou být smazány bez dalšího upozornění.“

IQ tykve

Cituji:…k adresátům jinou cestou (info@odpovedi.cz nebo emailové kontakty na uživatele…
Kde, najdu emailové kontakty na uživatele, konkrétně na Tebe ?!

IQ tykve

A můžeš mi, pokud jsi schopen, vysvětlit, jak mám navázat s nějakým uživatelem komunikaci, který odkazuje na interní poštu a přitom odmítá se kontaktovat. To máš nějaké obavy o svou osobu, nebo si vybíráš jen ty, kteří ti holdebují, přitakují, prostě ty, kteří ti zobou z ruky ?!

IQ tykve

Když už tě nejde kontaktovat a následovat, použij „blokovat“ .
Mimochodem, komu že šlapeš na paty ? Čteš po sobě výplody, kterými na serveru častuješ ? A jeden citát na závěr : Charakter člověka se odhaluje při řeči .Menandros