zeeue

Co dělá pavouk, když je zabalený v malé husté pavučinové kapsičce? Může tam hlídat svá vajíčka?!

Ahoj. Jo jo, přesně jak tušíte – v mém pokoji :) ve vodorovném rohu, kde příčka končí a přechází ve strop. Je obklopen hustou pavučinou, že jde vidět jen jeho silueta. Pavučina se jeho tělíčka ale přímo nedotýká, není v ní přímo zabalen, je to spíš jako malá kapsička. Nechci tak pozdě vytahovat vysavač a nejspíš radši ani nepůjdu spát :D Může to být nějaké „hnízdečko“, kde hlídá nějaké své budoucí potomstvo? Pavouky fakt nemusím, takže takováto představa je pro mě fakt splněná noční můra!!
Doplňuji:
Pro představu jsem Vám to načrtla zde:

http://img.fo­toalba.centrum­.cz/img22/2587/257­22587_1_k28tjb­.jpg

Nejlepší odpověď
beer

V tomto úkrytu číhá na kořist, tedy na moment, kdy se na síti objeví nějaký hmyz. Pak vyběhne a kořist uloví.
Některé druhy si staví úkryt ale daleko složitější (punčoškáři, pokoutníci..), jiní jsou schováni pouze v travinách ap., křižáci sedí sedí uprostřed pavičinové sítě, atd.
Kokony s vajíčky převážně nosí přímo na těle a jsou upředeny z husté sítě – vypadají jako nechlupaté kuličky.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
Araxis

No to bude asi ukrýt.Taková základna,pro útok ze zálohy.Zkus jemně polechtat pavučinu,uvidíš jak vystartuje.Pro Koto(u)ny(kapsle s vajíčky) by si našel lepší úkryt,někde níž.