Complex

Co dáváte do čočky, když nemáte ocet?

Nejlepší odpověď
annas

Vařím tzv. čočku po brněnsku, do ní ocet nedávám, ale zakysnou smetanu. Protože jsem dietář, nepřidávám cibulku.

https://www.la­buznik.cz/recep­t/cocka-po-brnensku/

Pokud ji dělám na kyselo, zcela výjimečně, dá se použít citron. Nešel by využít lák z okurek, piokud k čočce přidáváte kyselé okurky?

Další odpovědi
ivzez

NIkdy nedávám ocet.
Čočku vařím s bobkovým listem a novým kořením,
před koncem varu trochu osolím.

Brblal

Citron

aliendrone

Zaskočím pro něj k nějaké sousedce – co by beze mne dělaly, když jim třeba „nefunguje“ elektrika, teče odněkud voda atd. (a to je doslova NEVERENDING story – pořád něco!) – věř mi, dostal bych i tu čočku! ;) :D :D

nyjono

Skočím do krámu nebo k sousedce, případně použiju jiný recept. Bez octu.

Roman71

Jak už tu bylo zmíněno, okurkový lák.. Jemně dochutí čočku a krásně voní. Přidávám ho až po slití vody po uvaření a čočku potom nechám chvíli stát.