Jsemtady

Co dávali na vojně (2004) při očkování za injekce?

Zajímalo by mně co dávali doktoři na vojně za očkovací injekce (dostali jsme tenkrát 2ks) řešili jsme s doktorem kdy sem byl naposled očkovaný a tak nevím co mi tam naočkovali vlastně ?
Doplňuji:
A předtím tj. Leden 04? Jinak díky

Nejlepší odpověď
dědapetr

Vakcinace v ozbrojených silách NATO, ke které Česká republika přistoupila dne 5. března 2004. V této dohodě je očkování proti chřipce pro jednotky v pohotovosti a pro jednotky vysílané do zahraničních operací povinné. V tomto rozšíření je mezi standardní vakcinací uvedeno i očkování proti pandemické chřipce A(H1N1).
Většinou se v nich však opakuje osvědčený
rozsah očkování, zahrnující kontrolu očkování a pří-
padné očkování proti virové hepatitidě typu A a B
(VHA, VHB), meningokokovým infekcím, tyfu a
přenosné dětské obrně. V jednotlivých případech může být dále zařazeno například očkování proti vzteklině, anthraxu, žluté zimnici, choleře a klíšťové encefalitidě (5), příp.
přeočkování (booster dávka) proti černému kašli
či záškrtu. Pokud voják vyjíždí do zahraniční mise
opakovaně, očkující personál údaje o předchozích
očkováních zkontroluje a případná chybějící očkování doplní.
http://www.unob­.cz/skola/uo/fvz/fa­kulta/Documen­ts/VZL/2010/3_2010/002_D­ite.pdf

Zdroj: http://www.acr­.army.cz/infor­macni-servis/zpravo­dajstvi/reakce-na-nepravdive-informace-v-reportazi-pavla-suby-z-tv-nova-38437/

Dr.

Jednalo se o očkování proti meningokokovým infekcím vakcínou, s ochranou na 3 roky, ale hlavně o přeočkování tetanu vakcínou ALTEANA, přičemž ochrana od očkování přetrvává přibližně 15 let (Vyhláška o očkování údává další přeočkování za 10 až 15 let). P.D.