annas

Co dává větší jistotu? Věřím, že věříš, ale nikdo nám nevěří… Nebo když věřím sobě, věřím druhým a ti věří mně?

„Věřím, že věříš, ale nikdo nám nevěří…“ verš z písně Koule od skupiny Wanastowi Vjecy
http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/wanastowi-vjecy/kouzlo-1346
--

Je možné souhlasit s uvedenými slovy?

1. George Bernard: „Inteligentní lidé vědí, že lze věřit jen polovině toho, co slyší. Velice inteligentní vědí, které polovině“
https://citaty­.net/citaty-o-vire/

2. Karel Čapek: „Nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nevěř tomu, čemu nerozumíš, ale nezavrhuj, cos neprozkoumal.“
Zdroj: https://citaty­.net/citaty/7575-karel-capek-never-tomu-cemu-nerozumis-ale-nezavrhuj-cos-nep/

--
Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/maj%­C3%A1k-varov%C3%A1n%C3%AD-nebezpe%C4%8D%C3%AD-noc-tmav%C3%BD-1031436/

Doplnění neúplného Čapkova citátu.

Nejlepší odpověď
Drap

Velmi obtížné odpovědět a i výsledek bude silně ovlivněn subjektivním pohledem na svět. Jsou i různé kategorie víry. Víra jako taková, uvěřit drbům, co se náhodou dozvíme, nebo i víra v všeobecný názor lidí kolem mne. Osobně bych se přikláněl k druhému. Pokud věřím v sebe, věřím i druhým a oni věří mě. V podobných věcech však může být nespočet drobných rozdílů, způsobů posouzení a hodnocení. Vliv zde bude mít i současná nálada, prostředí a netuším co ještě všecho.
Byl bych rád, kdyby posouzení bylo snadné a bylo by možné věřit všem okolo.
S 1a2 lze určitě souhlasit

Další odpovědi
marci1

„Nevěřte všemu, co se vám k věření předkládá: Zkoumejte vše a přesvědčujte se o všem sami!“
J.Á.Komenský

hapiky

Nevěř nikomu ve světě širém, nemáš-li přítele v něm. Ono přátelství může být také domnělé a to může být potom velké zklamání.
Spíše důvěřuj ale prověřuj.
Věřit vždy lze jen tehdy, když vedle vás stojí štěstěna, tz. když jste obklopeni těmi správnými lidmi.
Nemusí se ani vyplatit věřit tomu „Co dá rozum“

orestez

Neřídím se ani jedním nápadem. Praktičtější je spolupráce. Oddělování koukolu a přihnojení bylinky. A za odměnu mám kolem sebe lidi které sice neznám ale vrací mi zpět, čím jsem dřív pomohl. Víra ne, ale opatrnost.

Kepler

Pan Bernard i Čapek měli nepochybně pravdu, ale podle mně největší pravdu měl John Lennon v jedné své pesimistické písničce, kde mimo jiné zpíval i "I don´t belive in religion, mother, Yoko, Beatles… a spousty dalších…Just belive in me!