Kamionacka09

Co dat na bezduvodne nervozity a vypeti?

Kamaradka nevi jestli je tehotna a kdyz drive mela takovy stavy tak si pry vzala rivotril ale tam pisou ze je riziko poskozeni plodu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Platí to o té opatrnosti. Lexaurin by ji ale neměl ublížit. Přesto bych se poradil s lékařem. Na čaje v tomto případě nevěřím. Jenom podotýkám že jednorázově brát Rivotril je nesmysl. Skutečný účinek nastává až tak po dvou až třech týdnech užívání, jako u každého antidepresiva. A vysazování musí být postupné.
Doplňuji:
pusinka 50 : jenže ona je zatím „jenom“ těhotná, nekojí. Těhotenství jako kontraindikace uváděné není, kojení ano. Platí ale co jsem řekl, v těhotenství bez lékaře ani ránu.

Další odpovědi
venkovan

Pořádně spát, a najít si cvičení na psychiku. Dost to pomáhá na zklidnění. Je jen třeba si najít to, co člověka baví. Někdo potřebuje něco rychlejšího a vše ze sebe „vyplavit“, druhý zas dechová cvičení atd.
Navštívit psychoterapeuta. Ten moc léků nesype, ale hledá řešení jak nervozitu a vypětí snížit. Kolikrát je to něco zasunutého v pozadí, co člověk neustále odsouvá, ale přitom ho to neustále unavuje, protože se to neřeší.
Je to jen v mozku – s tím se nechá něco dělat.
Mimochodem – může být citlivá i na změny počasí, které se te´d blíží. takže je třeba nyjít příčinu. Osobně raději ty stavy okolo změny počasí „prodýchám“, než to řešit vyšší dávkou léků.

martula.lan

Ja jsem zastance toho, ze by se leky nemely pouzivat kdyz to neni opravdu nutne. Kazda tabletka je pro organismus velikou zatezi a navic pri podezreni na tehotenstvi bych se zbytecnym lekum vyvarovala.

baghira

Místo jezení prášků zkusit třeba vhodnou psychoterapii?

pusinka50

Ad venkovan: prosím, Lexaurin fakt ne, ten se vylučuje do mateřského mléka, proto během kojení by měla být léčba přípravkem Lexaurin přerušena. Těhotné ženy mohou přípravek užívat jen ve zvlášť závažných důvodech. Lexaurin se užívá ke snížení úzkosti. neměl by být použit jako jediný pro léčbu úzkosti s depresí, protože u těchto nemocných může zvýšit riziko sebevraždy.
Jak píše mosoj, antidepresiva se neberou nárazově, je to běh na dlouhou trať, chtělo by to skutečně psychoterapii, lépe individuální než skupinovou. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ by si kamarádka neměla ordinovat léky sama, to jí může spíš uškodit než pomoci, radím skutečně navštívit psychiatra a podle možnosti i psychologa. Psychiatr píše i léky, psycholog nikoliv, ale pomáhá rozebírat životní situace a objevovat psychické bloky.
Doplňuji:
Se moc omlouvám venkovanu, já chtěla odepsat na ten Lexaurin mosojovi, ale překoukla jsem se:-) pardon:-)