Avatar uživatele
hippeace

Co darovat potřebným ať už lidem či zvířátkům?

Jsem teď doma a mám plno času, vyrábím náramky ale už jsem všechny kolem obdarovala. Napadlo mne že určitě existuje mnoho skupin, organizací, útulků a nevím čeho kde by určitě byly vděční za to kdyby jim někdo něco daroval/vyrobil. Určitě jsou tu lidé z různých oborů kteří mi poradí co by se třeba hodilo. Našla jsem např že někdo shání rehabilitační oblečky na pejsky – na to bych si třeba zrovna netroufla. Ale určitě se něčeho chytím. A pokud bude dost rad pokusím se to dát celé dohromady a šířit dál.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, dubraro před 2520 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
yuko

Treba takove bryndaky pro dospele, moderni, v ruznych barvach…Hodne lidi je ochrnutych, na vozicich. Jsou pekne obleceni, ale potrebuji takovou uzitecnou malickost, ktera muze vypadat i hezky.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Zvířecí útulky, všechny, a oblastní charity toho potřebují hodně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Peníze.
Ale dobře si vybírejte, komu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Pokud nechcete/nemůžete poskytnout sponzorský dar = poeníze, hodí se věci. Spojte se se zařízením, kterému chcete pomoci, navedou Vás.
Do útulků krmivo /poradit se jaké) peníze ba veterináře, udržování hygieny atp. . Do LDN, sociálních zařízení to mlže být vhodné, dobře pratelné oblečení, ložní prádlo, sklo, porcelán (hrnky…). ložní prádlo, pleny (ZP na zdravotním lůžku gradí alý počet na den). Úklidové a mycí prostředky. Dětem hračky, oblečení. Před Vánocemi děti píší dopisy „Ježíškovi“ =píší si o dárky. U nás visí na vánočním stromě jejich přání a děti čekají, zda jim je někdo splní (někdy jsou velmi neskromná).
Mám známého kadeřníka, jezdí pravidelně do dětského domova stříhat děti.
Seniorům se hodí podobná služba nebo pedikůra (odborník, zaplatit).
Jsou i organizace, která pomáhají (Střípky apod.).
Peníze se hodí na RHB pomůcky, přístroje, TV, pomůcky pro ergoterapii (výroba, malování) apod.
Někde docházejí mladí lidé pravidelně za seniory, berou je třeba na vozíku na procházku, hrají s nimi hry, povídají si s nimi…
Vyberte si, kde a komu chcete pomáhat a poraďte se tam. Každý má jiné možnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
yuko

Inspirace, spoluprace – http://www.cha­ritazabreh.com/eshop/

před 2520 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

yuko: sám bych taky jeden potřeboval, i když nejsem ochrnutý 🙂 Mám totiž takový zlozvyk jíst v křesle u TV a nestačím prát trička…

před 2520 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
yuko

No, znam kluka, je mu 21, je od malicka na voziku a jeho otec se o nej stara. Je vzdy hezky obleceny a takove bryndaky ma z Argentiny. A ja mu chtela dovezt z CR, ale nikde jsem a ne nenatrefila. A Vam staci takovy ten stolecek pro snidani do postele. To je super vec 🙂 Nebo na sebe hodte nejake stare triko k tomu urcene. S Vami musi byt sranda.

před 2520 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Díky za inspiraci, právě mě napadlo, že obětuju dva starší ručníky a vystřihnu v nich díru pro hlavu. Kdo by se tahal s nějakýma stolečkama, nebo se furt převlékal…:-)

před 2520 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
yuko

Bryndaky pro dospele 🙂 http://www.srov­nanicen.cz/q/Bryn­dak%20pro%20dos­pele/

před 2520 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek