Ganymede

Co dál studovat na zdravotní sestru?

Když budu mít maturitu (nástavbu) a chtěla bych dělat zdravotní sestru, tak pak potřebuji nějaký kurz nebo co přesně?
Děkuji za odpovědi a přeji hezký den :)

Nejlepší odpověď
dubraro

Musíte studovat další tři roky na vysoké škole.
Odborná způsobilost k výkonu povolání všeobecné sestry se získává absolvováním:
1/ nejméně tříletého akreditovaného zdravotnického bakalářského studijního oboru pro přípravu všeobecných sester,
2/ nejméně tříletého studia v oboru diplomovaná všeobecná sestra na vyšších zdravotnických školách,
3/ studia v oboru diplomovaná všeobecná sestra na vyšší zdravotnické škole v délce nejméně jeden rok, jde-li o zdravotnického pracovníka, který získal odbornou způsobilost k výkonu povolání praktické sestry, zdravotnického záchranáře, porodní asistentky nebo dětské sestry podle § 5a odst. 1 písm. a) nebo b), byl-li přijat do vyššího než prvního ročníku vzdělávání,

Zdroj: https://www.o­setrovatelstvi­.info/jak-se-stat-vseobecnou-sestrou/

Další odpovědi
Rokio

Vyšší odbornou školu zdravotnickou.