Paranormal

Co cvičit na zpevnění zad?

Zdravím, byl sem u doktora už docela dávno a našel mi na rentgenu, že mi vybočuje páteř. Myslím, že se tomu říká skolióza, ale nejsem si jist. Poslal mě za sestřičkou a ta se mnou nacvičovala nějaké cviky. Jako například ležet na zádech a přitlačit záda k zemi nebo ležet na břiše a břicho zatáhnout a jakoby vtáhnout atp… Ale popravdě to skoro vůbec necvičím… A potom mi dá asi korzet. Tak se chci zeptat, jestli nevíte o nějakých dalších cvicích, třeba které můžu cvičit i ve stoje. Protože třeba když čekám na autobus, tak bych cvičil. Ale nevím jestli něco takového je.
Díky moc :)

Nejlepší odpověď
gecco

Zajdi si za rehabilitačním doktorem nebo sestrou – ty cviky se musíš dobře naučit, jinak si můžeš spíše ublížit…

Další odpovědi
BANAN93

plaváním asi nic nezkazíte

p.s Myslím, že když chcete obětovat čas k cvičení cvičením na zastávce, tak akorát na Vás vaše okolí bude divně koukat (bez urážky) :D

anonym

chce to posílit zádové svalstvo, které drží páteř. cviků je na netu mraky, stačí googlit. ve stoje jich moc nebude, ale v sedě na míči a v leže dost

da ny

Pořádně a poctivě cvič na RHB odd. poradí (na doporučení lékaře), na internetu je toho také hafo…
Plavání je skvělá věc a míče také, masáže ⇒ Vojtova metoda (fyzioterapeut na RHB). Dornova metoda, metoda rovnání páteře podle dr. Molnára atp.
Korzety jsou nebezpečné (znám několik lidí u kterých došlo k nevratným devastujícím změnám v jiné části páteře, než byla „léčena“ = rovnána, včetně znekrotizovaných obratlů).
Cviky, které tě sestřička učila jsou účinné (oceníš, až tě záda budou bolet).
Vezmi vše do svých rukou, jinak to nejde…

Zdroj: http://www.abe­cedazdravi.cz/dis­kuse/alternativ­ni-metody-lecby/skusenosti-dr-molnar-kosice-joalis-dr-jonas