Kepler

Co chytrý český člověk ještě nevymyslí?

https://www.ex­tra.cz/penzion-obchazi-vladni-narizeni-pokud-si-pronajmete-za-10-korun-pokoj-muzete-do-restaurace?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu#dop_ab_va­riant=0&dop_req_­id=ITlqZSwtWpW-202010142155&­dop_source_zo­ne_name=hpfeed­.sznhp.box

Tomu se snad může vyrovnat jen to, že místo toho, abych chlastal na veřejnosti, tak si ten ethanol budu píchat nitrožilně.

Nejlepší odpověď
marci1

„Chytrý“ český člověk má strašnou radost, když může nařízení obejít. Říká si, to jsem na ně vyzrál. Přitom si myslí, že vlk se nažere a koza zůstane celá. Přitom pojde vlk i koza. 🙂

Další odpovědi
Pepa25

Uvedené není příklad chytrosti, ale vychytralosti.

P.S. Nedávno vzbudila velký rozruch jistá petice, mě více oslovil tento aktuální apel, který není na politiky, ale na lidi: http://bit.ly/vyzva-vedcu

zjentek

Nic, už vymysklel všechno. Mě baví, jak lidé remcají o různých věcech, že nejsou fér a tak, kupř. se jim nelíbí, že třeba v Číně popravují lidi střelou do zátylku, ale titéž lidé zabíjejí sami sebe, nepřímo zabíjejí druhé a dělají to rádi. Anebo je potom druhá verze a to ta, že jsou tak otupělí, že vlastní tragédie jednoduše vážně nevidí. Nevím no, asi nějaká obrana organismu proti smrti, nebo co…

aliendrone

A ty se lidem, kteří to NEJVÍC odskákali (a přitom to zdaleka nejvíc ZAPLATILI), že se brání nechat se odrbat PODRUHÉ? Hele, ty bys mohl pochopit, že zaměstnancům je to putna. Ti sice dostanou 80% mzdy (a KDO jim ji bude muset vyplatit?), ale jinak dovolená. O státem placených darmožroutech nemluvě. Já ty lidi chápu.

A ty se přece nemusíš ničeho bát. Vláda zkraje roku zavedla krvavá opatření, aby „získala čas“ na přípravu. Sice by se dalo diskutovat CO dělali do té doby epidemiologové (a MNOZÍ další státem zřízení dramožrouti), když jsem nebyli připravení a kam a na co šly peníze na ně vynakládané DESÍTKY let! Ale nebudu hnidopich, prostě „nějak byl“ potřeba získat čas a i já (ač jsem měl jiné představy o tom, jak postupovat) jsem to tak bral. Rychlost zavedení opatření byla HLAVNÍ prioritou, na diskuze o jejich vhodnosti či nevhodnosti nebyl čas. Roušky i opatření jsem podporoval od samého začátku, což jsem zde mnohokrát konstatoval. A někdo to prostě holt „odskákat“ MUSEL, tak to v životě chodí, jednou čočku rozdáváš, jindy dostáváš čočku. Takže času na přípravu se získalo víc než dost, o prostředcích (500 miliard schodek!!) nemluvě.

Jistě jsme po „koncepčním rozvolnění“ opatření a milionu Prymerosulových kecech o potřebě promoření skvěle, co skvěle, DOKONALE připraveni. Počítám tak na každých 10 občanů 1 plicní ventilátor, mnohonásobně dočasně posílen personál i kapacity zdrav. zařízení a další a další věci za ty neskutečný prachy a čas. Tak proč ta hysterie kolem toho, vždyť se to přeci ČEKALO, no ne? ;) :D

Navíc se ukazuje, že Covid NENÍ ani náhodou Ebola, SARS, či Variola, kde je smrtnost klidně desítky %. Nediv se lidem, kteří jsou OPRAVDU biti (OPAKOVANĚ!) na rozdíl od ostatních (ono to vážně vypadá SILNĚ účelově), že se škubou jak jen dokáží. CO bys dělal na jejich místě TY? Chcípl hlady, zkrachoval po nezřídka celoživotním úsilí, zatímco jiní (které právě TY živíš mnohem víc, než ostatní!), klidně „točí mlejnek“ a pindají?

Celý život zaměstnanec státu Prymula ať si jde jezdit ve svém Nismo Nissanu GTR (z erárního platu pan génius našetřil MIMO JINÉ na auto za 5mega. pche!), či ještě lépe ať se se svými kecy jde bodnout!

Tak jako tak se PROMOŘÍME, tomu se NEDÁ vyhnout. Jde jen o to, KDO na tom vydělá a koho odrbou, no. Kecy šmejdů s máslem na hlavě na tom nemohou NIC změnit. ;) :)

martin319

Geniální:)

Justin1

Když lidem zakážete v mrazu olizovat železné zábradlí, tak hned začnou vymýšlet, jak ho v mrazu olizovat.

Někteří lidé opravdu myslí jenom na to, jak obětovat zítřek, aby si užili dnešek? Až přijde zítřek, tak budou volat „Pomóc, pomóc“?

Ten ethanol mi připomíná, že když se před 8 roky šířil methanol a byly zakázány nápoje s více než 20 % alkoholu, jeden výrobce snížil obsah alkoholu ve svém nápoji na 19 %, aby se mu to nedalo zakázat.

ivzez

To není „chytrý český člověk“, to je nezodpovědný lempl a lump!

aliendrone

Pepa25>>> Téměř jistě se blíží přetížení zdravotního systému, u malých nemocnic v horizontu dní, u velkých v horizontu týdnů. Jako důsledek bude omezena i standardní zdravotní péče.

A

Je velké riziko, že Česká republika bude následovat italský či newyorský scénář, lékaři budou nuceni rozhodovat, kdo dostane péči akdo ne.

Takže>>> To se přeci NEMŮŽE STÁT, poté, co jsme tak DRAZE (a víme KDO to odskákal!) získali dostatek času i prostředků na přípravu a při tak koncepčním vedení promořování, no ne? ;) :D :D

Justin1

Typický naivní přístup, když přijde čas zúčtování: „Pomóc, pomóc. Mně se nechtělo přemýšlet, jak to nepokazit, tak jsem to pokazil tak, že už se to skoro nedá vyřešit, ale já jsem to tak nemyslel, takže mi to odpusťte a hlavně to za mě někdo nějak vyřešte.“

Virus se šíří tak, jak mu to dovolíme, a neptá se nás, jak jsme to mysleli nebo nemysleli. Když je někdo zvyklý všechno okecat ve svůj prospěch, tak se diví, když narazí na něco, co se okecat nedá.

marci1

Vymýšlejí, obcházejí a takto to dopadá: dne 14.10.2020 nakaženo 9544! lidí. ☹

dubraro

Nikoliv nakaženo. Pozitivně testováno. To je velký rozdíl.