ivanco4

Co chybí slepicím, když nadměrně ztrácejí peří?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Progesteron se spolu s estrogeny podílí na regulaci ovulačního cyklu a uvolňování gonadotropinů z hypofýzy. Větší množství progesteronu může vyvolat pelichání; u pelichající slepice je množství progesteronu v plasmě velmi malé. Prekurzorem steroidních hormonů je cholesterol.

Ale myslím,že je to docela běžné že slepice pelichají -také to tak máme a znovu jim peří naroste

Zdroj: podle wikkipedie

Další odpovědi
janek66

Slepicím chybí vitamíny a minerály.Kupte jim třeba Nutri mix nebo Plastin a budou zase krásně opeřené.

elektrikář

V opbdobí přepeřování potřebují slepice stravu z obsahem bílkovin, drcené kosti, masné odpady, drť z cirkulárky na kosti od řezníka moje slepice se po ní mohli zbláznit.