_136

CO chtěl touto větou Zeman říct pro idnes.cz – “Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy”.

Nejlepší odpověď
led

Nestačí vytrhnúť vetu z kontextu bez súvislosti, k čomu to povedal pozrite hneď nasledujúci citát:
„Nechci být cynik, ale někdy natahují ruku i podniky, které by za normálních okolností zkrachovaly, i kdyby tady žádný koronavirus nebyl.“
Zdroj: https://euroz­pravy.cz/doma­ci/politika/ze­man-ruku-natahuji-i-podniky-ktere-by-zkrachovaly-kdyby-koronavirus-nebyl.3d2a8575/
A pražská smetánka, ktorá rieši všetko od kaviarenských stolov pri čítaní novín, škoda slov… Pre neveriacich, sadnite si na chviľku do niektorej z pražských kaviarní od Náměstí republiky po Národní divadlo a budete týchto „teoretikov“ nielen počuť, ale aj vidieť…

Myslím, že je jasne čitateľné, že týmto svojim klasicky tvrdým čiernym humorom kritizoval práve tých, ktorí zneužívajú situáciu pre vlastné ciele. Má pravdu. Medzi tých, ktorí naozaj balancujú na ostrí noža kvôli pandémii, nie z vlastnej neschopnosti, ale pre obmedzenia vplyvom pandémie, sa vsúvajú aj tí, ktorí súčasnú situáciu zneužívajú vo svoj zištný prospech a ako hyeny trhajú mäso z tela zomierajúcich.

pozrite aj https://tn.no­va.cz/clanek/nes­chopni-at-zkrachuji-kritizuji-me-blbecci-rika-prezident-zeman.html

Další odpovědi
Drap

Zřejmě chtěl říct to, co právě řekl.

Pepa25

Je to klasický případ dvojího metru, protože i prezidentská kancelář dostala navýšené dotace. Zeman má prostě neuvěřitelné papalášské móresy, viz snaha získat výjimku pro předávání vyznamenání atd.

dubraro

On to takto neřekl, tato formulace je zkreslující zkratkou delšího rozhovoru.

Alesh

Další z mnoha bludů tohoto rádoby prezidenta nemá cenu nijak vysvětlovat.

led

Drap, ja si myslím, že „řekl, co chtěl říct“.
U něho platí „říct natvrdo bez ubrousku pro lidi, který užívajú mozek na myšlení, co na srdci, to na jazyku, někdy také ve smyslu: léčba šokem“.