Kelt

Co chtěl režisér touto scénou říci divákovi?

Dobrý den. Měl jsem možnost vidět dva podobné filmy, dokonce s podobnou scénou. Delta Force – s Chuck Norrisem z roku 1986, palestinci unesou letadlo, hrozí, že vyhodí do vzduchu a přes všechnu hrůzu, kterou předvádějí, se jeden z teroristů postará o to, aby těhotná žena pohodlně ležela na polštářích.
Druhý film Air Force one -, s Harrisonem Fordem v roli prezidenta USA, tentokrát ruští separatisté unesou letadlo, postříli část posádky, a ve chvíli, kdy prezidentova dcera cca 12 let, řekne vůdci únosců, co si o něm myslí a že si váží otce, ji terorista, pohladí a políbí.
Každý film natočil jiný režisér.A oba filmy je možné najít na ulozto.cz. Proč ale tato scéna byla ve filmu? Kvůli dialogům? Nebo že i teroristé si váži žen a dětí? Jaký je Váš názor? Děkuji.

Odpovědi
Zbynas

Teroristé mají vždy něco proti určité skupině nebo státu a k útokům mohou využít právě letadla, ve kterých se bohužel nacházejí i civilisté. Chtějí zabíjet, ale než smrt nastane, myslím, že nemají důvod nebo nechtějí zbytečně civilisty terorizovat. To není jejich cílem. Jejich cílem je jen smrt.

led

Režisér chce nenápadne označiť politických teroristov za rovnakých ľudí ako ľudia, ktorých zabíjajú z politických dôvodov. Touto malou hrou na city diváka viac vynikne nezlomnosť amerického hrdinu.