EKSOT123

Co chtěl básník říci v písni „Noc na zemi“?

Posledně jsem se myslím víceméně úspěšně popral s Kukačkou od Viktora Coje, ale tady fakt netuším ani to, jestli tam přijde velké nebo malé „z“. Text a hudba Tomáš Vartecký.
https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/k-anna/noc-na-zemi-1729

Nejlepší odpověď
annas

Nejsou to samozřejmě slova Anny K., ale jejího autora.

Jde o lyrickou píseň, jak jsem už dříve napsala, je možné autorovy pocity, představivost chápat různě. Navíc neznám jeho způsob vyjadřování.

Můj pohled..
Mladík zamyká dveře za dívkou, obrazné vyjádření, už je mu dívka vzdálená, ale doprovází ho nepříjemný pocit strachu, protože už se víc nedoví, ale uvědomuje, si, že zřejmě přijde den poslední. – „jen konec zná“.

Je noc, všude plno hvězd, které jako kámen padají na jeho duši. ,I za pouhou noc se leccos změní, může přijít noc poslední …. Muž se cítí vinen “odsouzen za milou a milá je kat …” Nebojí se smrti, půjde spát zůstane jen kovový dech …

Co se dívce zdá, to se vyplní … zrada bolí. Jiná dívka – že by se zamiloval a ho odmítla?

EKSOT123

Annas, kupodivu ten výklad dává jakýsi smysl, dejme tomu, že by to mohlo být. Ono by asi člověk musel znát víc jeho textů… Já jsem v tomto případě byl úplně v koncích, nic mě nenapadalo, děkuji.