MonkeyKing

Co četl Franz Kafka?

Zná se jeho seznam literatury, kterou rád četl?
Obecně, kde bych mohl najít co četli známí spisovatelé?

Nejlepší odpověď
Drap

Noviny

Další odpovědi
annas

Vyhledat si podrobné životopisy spisovatelů. Tam se dovíte, o co měli zájem.

Také o Kafkovi byste se dověděl, že si dopisoval s Milenou Jesenskou, četl její dopisy a ty se staly součástí jeho díla.

Dále četl její překlady svého díla, stejně od dalších autorů, např. Otty Bablera.

Zajímaal ho nejen Tóra, ale celá Bible. Rovněž se seznámil s díly existencialismu. Dává za pravdu M. Heideggerovi.

atd.