Gestas

Co bývalo o prázdninách v televizi, když ještě nebyly Dietlovy seriály?

Nejlepší odpověď
Danina65

Pokud zmiňujete období prázdnin, máte možná na mysli děti jako diváky. Tak za svoji generaci myslím mohu říct, že jsme o prázdninách neměli ponětí, že nějaká televize existuje. No a dospělí měli spoustu práce s hlídáním svých rozjívených potomků, a neřešili ji také. 🙂

Další odpovědi
dudu

Zcela se ztotožňuji s odpovědí Daniny65. Ale jinak mám pocit, že složení programu na tehdy jediném programu ČST bylo pestřejší. Dodnes si pamatuji první pořad v naší nové televizi – bylo to v roce 1959 a dávali hokej kde prim hrála Kometa Brno. Pravidelně běžely pořady na téma poezie, vážné hudby, v přímém přenosu divadelní hry, opery a operety. Oblíbené byly veškeré sportovní přenosy, některé až slavnostního charakteru – krasobruslení. Hodně vysílacího času pak bylo určeno dětem a mládeži. Velmi oblíbená byla např. Vlaštovka, TKM a především pohádky.

Drap

Dietlovy seriály byly téměř od začátku televize. Televizní prázdniny nebývaly tak dlouhé jako dnes a většinou se přes prázdniny vysílalo hodně filmů.

mosoj

Danina 65 to vystihla.
Když nebyly seriály od Dietla byly „Tři chlapi v chalupě“ nebo „Babiččina krabička“ od režiséra Zdeňka Podskalského, či „Ta naše písnička česká“. Myslím, že to byly opravdu první seriály v naší TV. Tyto seriály a další programy ( na př. silvestrovské) vysoce překračovaly svojí uměleckou úrovní ty dnešní bezduché, americké, ale i naše.
Žil jsem na vesnici a vesnice těmito seriály žila!! a nejenom seriály.
Existovaly krásné ruské kreslené filmy pro děti a komunisti v nich nebyli. Viz. " Jen počkej zajíci" a starší. Názvy si nepamatuji, ale chodil jsem na ně do kina. Nakonec „Mrazík“, ten se dává dodnes na celém světě.
Keplere jako obvykle.

Kepler

O prázdninách bylo stejné kulové jako po celý rok. tj. budovatelské a sovětské filmy. Dietlovy seriály se vysílaly od r. 1959 až do r. 1987. Na polské televizi se vysílaly alespoň kreslené seriály Walta Disney – Micky Mouse, Kačer Donald a další. Nyní je kačer Donald opět populární, ale jen ve zprávách. A v Rusku, dokonce víc než Putin.