zjentek

Co bývá hlavním důvodem zavádění prohibice?

Dokážete si vůbec představit život po zavedení prohubice?

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Hlavním důvodem, proč je něco zakazováno, většinou bývá, že si někdo myslí, že to „něco“ je škodlivé a že zákazem se to vyřeší. To platí pro alkohol i pro konopí, pro vraždy i pro potraty, pro hanobení hlavy státu i výtržnictví.

Některé látky či drogy u nás zakázány či nějak státem regulovány jsou, některé nejsou, takže můžeme mít celkem přesnou představu, co to obnáší. A kupříkladu na alkohol u nás platí prohibice pro osoby mladší 18 let a pro řidiče, a můžeme vidět, jak funguje. Kdyby se rozšířila na všechny, o tolik jiné by to nebylo – i dnes leckdo načerno pálí slivovici nebo pěstuje či užívá konopí, tak by se načerno vařilo i pivo…

Další odpovědi
Kepler

Bývala zaváděna v rámci za boje proti alkoholismu, snížení ekonomických škod či z bezpečnostních, náboženských nebo jiných důvodů. Jak to dopadlo v USA všichni víme: příležitosti se chopily mafie, alkohol se pálil na černo a byl pašován. Zřejmě by to podobně dopadlo i u nás.

aliendrone

Lidská blbost? Ve svaté Emerice to zkusili a výsledek (vyjma toho, co píše Kepler o mafii + citelný úbytek státních příjmů) byl, že ABSTINENTI začali chlastat. :)

Dokážu si představit život po zavedení prohibice (však bych si nějak poradil), ale myslím, že její zavedení NEHROZÍ. :)