Damiana

Co byste udělali vy?

Dnes se mi kamarádka, celá rozrušená, svěřila, že zjistili, že syn jejího muže, kterého mají v péči (je mu 17 let) je homosexuál. To by tak nevadilo, jako spíš, že on je prý moneygay. Nechává se vydržovat od 23letého, ale už dost protrelěho a majetného muže a doma prý nic nepoznali. Umí prý vše dokonale kamuflovat. Všichni si mysleli, že ta rande jsou s dívkou, on ale dostává dary a jezdí s tím mužem po dovolených. Říká, že ty věci jsou ceny ze sportu, který dělá a na dovolenou, že jede s partou. Ti známí tak doplatili na to, že mu věřili, kluk se tvářil jako neviňatko a teď vyšlo najevo, že tajně dost pije, kouří a dělá tomu muži šlapku, rád ho nemá, ale ten chlapík je do něho prý dost blázen. Ten jeho otec byl hrdý na to, že se mu daří ve sportu a tak to bral, že je mezi sportovci, nefláká se venku a tak, ale ne, že mezi nimi takhle zkazil. Prý se úplně změnil a hrozně dlouho se přetvařoval. Já ho neznám, ale kamarádka říká, že byl vždycky hodně na peníze a jeho otec některé projevy dost přehlížel. Jasně, ona se dívá jinak, ale možná objektivněji. Nevím, co jí poradit, ona se bojí, aby je to nerozdělilo, její syn to není. Zatimco její muž je z toho špatný a zklamaný, ona se kluka štítí a pořádně se pohádali. Prý ale muž dal za pravdu jí. Ještě teď mi psala, že je to ale u nich napnuté. Klukovi zatím nic neřekli. Jak byste reagovali v takové situaci vy?
Doplňuji:
Hlavně myslím, co byste dělali s tím klukem?

Nejlepší odpověď
terry

Vůbec netuším, jak bych reagovala.
Je ale jisté, že je to vše ještě čerstvé a čas hodně urovná.
Situace to určitě není snadná, ale pokud spolu vše v klidu proberou, myslím že je to rozdělit nemusí. Dobré partnerské vztahy mají pevné základy a podobné situace je mnohdy i posílí. Protože ten jejich vztah přece nestojí na tomto synovi.
Takže hlavu vzhůru, nějak to dopadne a ráno je moudřejší večera.
Trochu ji něčím potěš, ať se aspoň trochu vyspí.
Doplňuji:
myslím, že se s ním asi nic moc dělat nedá.
Max s ním trochu probrat hodnoty, zájmy a jestli má představu o své budoucnosti.
Pokud na to moc nemyslí, asi se musí nejdřív spálit. Potom bude čekat pomocnou ruku. Ta se podá, ale mělo by to být takovou formou, aby mu došlo, že to není samozřejmost a že se musí chovat podle nějakých pravidel.

Další odpovědi
bolak

To by mě zajímalo jak to maskoval…„hele, tak se tu mějte, Vlasta na mě čeká“ nebo jak? Ty rodiče jsou podle mýho taky v šoku nejen z toho, že se takhle jejich kluk protlouká, ale i z toho že to jako jeho vychovatelé vůbec dopustili.

A co můžou dělat? Zakázat mu televizi? :) Já bych řek že nemůžou dělat nic, alespoň teda nic co by nemělo nežádané následky. Maximálně mu přestat dávat kapesný, ale evidentně si na svoji obživu dokáže vydělat sám. To je zajímavý, jak kolikrát ty rodiče, hlavně matky, u soudu držej palce synovi, kterej někoho znásilnil nebo zabil, ale z tohodle se jim zvedá kufr. No nic, to je jen taková vsuvka.

Taky je možný do toho rodiče nemusej zas tak úplně vidět, třeba jsou ty dva spolu domluvený, třeba je to po vzájemný dohodě, a pokud ne,
tak mu teda žádnou šlapku nedělá, protože za prvý by to nebyla šlapka ale šlapák a šlapáka by mu moch dělat jenom v případě že by o tom ten druhej věděl, jinak je to čirá přetvářka, podvod a tahání toho druhýho za nos a jediný možný řešení je zajít si za tím abonentem osobně a vlastního kluka mu napráskat, ale musí se počítat s tím, že pokud synátor není žádnej hloupej amatér, tak si během krátký doby obstará další mužskou zbíječku a rodiče úplně odřízne, aby mu nekazili kšefty.

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/6486-pretty-woman/