Skeptik

Co byste udělali pro osobní bezpečí občanů této země?

Zajímalo by mě zda jsou si někteří Romové vědomi toho, že podle Všeobecné deklarace lidských práv:

„Čl. 1. Všichni lidé rodí se svobodní a sobě rovní co do důstojnosti a práv. Jsou nadáni rozumem a svědomím a mají spolu jednat v duchu bratrství.“

  • Je zničení ledviny nebo zmlácení kvůli tomu, že člověk „nemá cigaretu“, třeba proto, že nekouří aktem duchu bratrství?

„Čl. 3. Každý má právo na život, svobodu a osobní bezpečnost.“

  • Patří k tomu i obava o osobní bezpečnost, když každý den musí někdo dojíždět do školy nebo do práce a chodit přes inkriminovanou oblast, kde má strach, aby náhodou nepřišel ke zdravotní újmě? A co na to policie? Myslíte si, že by měla být policie podřízena státu, který a priori považuje své domorodce za rasisty a rozlišuje mezi rasovým násilím, kterého se a priori dopouští domorodci a mezi „vylitím testosteronu“, což je přirozený způsob, jak Romové „uspokojují“ své „biologické potřeby“. Není na čase, aby stát trestal jakékoli násili stejnou mírou?

„Čl. 5 Nikdo nesmí být mučen nebo podrobován krutému, nelidskému nebo ponižujícímu zacházení nebo trestu.“

  • Znovu se tedy ptám, zda je být zmlácen, jen kvůli tomu, že nemám 5 korun na autobus (jízdenka stojí, ale 10, což je ještě divnější), humánní zacházení. Co třeba Patrik, u kterého jeden z cigánů, co ho napadl, ještě litoval, že ho nezabil.

„Čl. 6 – Každý má právo na to, aby byla všude uznávána jeho právní osobnost.“

  • Jestli je právní osobnost to, co si myslím, pak zřejmě spousta čechů, kteři jsou oběti tohoto násilí nemají rovnocennou právní osobnost s Romy aneb Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější.

„Čl. 7: Všichni jsou si před zákonem rovni a mají právo na stejnou ochranu zákona bez jakéhokoli rozlišování. Všichni mají právo na stejnou ochranu proti jakékoli diskriminaci, která porušuje tuto deklaraci, a proti každému podněcování k takové diskriminaci.“

  • To je to o čem mluvím už u čl. 6.

„Čl. 8: Každý má právo, aby mu příslušné vnitrostátní soudy poskytly účinnou ochranu proti činům porušujícím základní práva, která jsou mu přiznána ústavou nebo zákonem.“

  • Což bezesporu jakékoli násilí, páchané na lidech, jinými lidmi je.

„Čl. 17, odst. 2: Nikdo nesmí být svévolně zbaven svého majetku.“

  • Počítá se i to, že jim to dáváme pod pohružkou násilí nebo jen to, že nám to vytrhnou z ruky?

„Čl. 19: Každý má právo na svobodu přesvědčení a projevu; toto právo nepřipouští, aby někdo trpěl újmu pro své přesvědčení, a zahrnuje právo vyhledávat, příjímat a rozšiřovat informace a myšlenky jakýmikoli prostředky a bez ohledu na hranice.“

  • Nejsem nácek, ale myslím si, že členové Dělnické strany mají právo projevovat své názory minimálně dle Čl. 19. Pokud někdo někoho fyzicky napadne jen proto, že je nácek, pak je to stejné, jako když někdo někoho fyzicky napadne kvůli barvě kůže.

„Čl. 29, odst. 3: Výkon těchto práv a svobod nesmí být v žádném případě v rozporu s cíli a zásadami Spojených národů.“

  • Tím se asi zřejmě myslí, že prosazování lidských práv jedné skupiny obyvatelstva, nesmí porušovat lidské práva druhé skupiny. Je to tak?

Ano mám osobní zkušenost. Byl jsem kvůli banalitě (3 korunám) zmlácen do krve o pět let staršími romskými výrostky, když mi bylo 10 let. Proto se ptám, co vy osobně byste udělali, pro bezpečnost občanů této země? Já bych minimálně začal s tím, aby se začali dodržovat lidská práva všech bez rozdílu barvy pleti, vyznání, pohlaví a tak dále a především explicitně rozlišoval mezi tím, co porušení lidských práv je a co je jen záminka pro vyvolávání strach mezi spořádanýcmi občany nepřizpůsobivými zmetky. Pokud se totiž dál o nás v zahraničních mediích bude psát o rasistickém národu, tak jak jim to naše tiskové agentůry servírují přímo na talíř, aniž by si to ověřili, tak je jasné, že dřív nebo později se ozve někdo komu se nelíbí být dobrovolně v pozici masochisty, který musí trpět jen proto, že je teď v módě trestat i za to, že někdo používá jako obchodní název pro uzeninu „Cikánská pečeně“.

Nejlepší odpověď
Drap

Jestli si to cikáni / nemám rád nesprávné oznasčení romové/ uvědomují, to netuším. Se závěrem tvého příspěvku musím plně souhlasit.
Pokud se však vrátím k původní otázce, co udělat pro bezpečnost ? Neni žádné jedoduché řešení ani v otázkách menšin, ani v bezpečnosti občanů. Bohužel, většinu těchto probvlémů přináší tento podivný režim, který zde panuje. Pokud nebude měřeno všem stejně, pokud bude korupce, ovlivňování jakéhokoli vyšetřování čehokoli, vážné sociální problémy u větší části obyvatel, nedostatek práce a podobněš. Pokud dál budeme upřednostňovat materiální statky nad morálku, slušnost poctivost tak tady asi moc velká bezpečnost ještě dlouho nebude.

Další odpovědi
anonym

Jediným řešením je přimět odpovědné orgány a činitele, aby konali svou práci bez ohledu na rasovou příslušnost občanů. Cikáni jsou si moc dobře vědomi toho, jací jsou. To jen naši politici z nich udělali nedotknutelné a privilegované etnikum. Kdyby si na tu jejich nedotknutelnost a dávky vydělávali sami, tak by mi to bylo jedno. Takhle táhne darmošlapy, příživníky, krevesmilníky, dementy a hlavně kriminální živly na svém hřbetě každý poctivě pracující občan. A dobře tak takovému občanu, když se proti takové zjevné zlovůli nechce bránit!

anonym

Já vím co by bylo nejlepší udělat, ale máme „DEMOKRACII“, takže se nemohu osobně vyjádřit.

Mapel

Souhlasím s OCKO, napsala to dobře.

Základem je rovnoprávnost pro všechny. Vemte si jen Matiční ulice v Ústí nad Labem. Při výstavbě se zvedla mezinárodní vlna odporu. Proč se taková vlna nezvedne při útocích Cikání na ostatní obyvatele. Mezinárodně jme si vypěstovali rasismus. Pan Kocáb bránil Cikány, proč teď nebrání bílé.