zbynekplzen

Co byste udělali ,kdybyste byli ve Vládě?

Problém je jasný peníze nejsou ,musí se šetřit -kde na to vzít?Co udělat pro lidi aby jim to pomohlo ,ale aby bylo z čeho to pro ně udělat?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

Peníze jsou, ale jsou někde jinde, než maji být.

Zavedl bych pár jednoduchých věcí:

  • billboardy pryč ze silnic (prý mají být pryč do pěti let)
  • vymezit přesně, co znamená lichva a stanovit pevné úrokové sazby (třebaže se můžou každý rok měnit)
  • pokud klient neplatí splátky úvěru, nezaplatí pokutu v mhd nebo dopravního přestupku, jeden měsíc poslat upozornění, další měsíc přikázat zaměstnavateli nebo úřadu práce o srážky ze mzdy s nějakým rozumným a varovným navýšením – žádné mnohaleté odklady a exekuce ze sto korun desetitisíce

Další odpovědi
anonym

V první řadě bych zrušila senát. V druhé stanovila přesná pravidla pro zahraniční cesty poslanců a ministrů.
Náhrady bych poslancům stanovila podle stejných pravidel, jako je mají nyní zaměstnanci. Pokud mají být zrušené stravenky, zrušila bych i výhody levného stravování poslancům. Jsou to přece také vlastně zaměstnanci – nás všech.
Zrušila bych poslaneckou imunitu. (Na co ji dnes mají? Na to, aby mohli páchat trestnou činnost?)
Stanovila bych maximální výši platů na trojnásobek průměrné mzdy a pokud na to nejsou peníze, zrušila bych odměny.
Dbala bych na přísné dodržování zákonů všech občanů ČR bez výjimky ras a národností.
Pokud by to nepomohlo a státní pokladna dál zela prázdnotou, provedla bych to, co u nás tak úžasně umíme – znovu bych znárodnila ty tak krásně rozkradené mnohamilionové majetky. Myslím si, že tím bychom se celkem rychle zbavili i státního dluhu.
Zavedla bych znovu plánovité hospodářství, protože ten kapitalizmus se nám nějak nepovedl.
Neznám moc bohatých lidí, ale kam se podívám, tam vidím spoustu lidí, kteří přepočítávají každou korunu, aby vyšli s penězi od jednoho měsíce k druhému. Nestěžují si. K čemu by to v téhle zemi také bylo,že?

Sůwa

Protože odpověď na ožehavé otázky, jak a z čeho to pro lidi udělat neznám, ve vládě nejsem. Možná by si měli dnešní vladní činitelé taky položit podobnou otázku : mám na to co dělám vůbec schopnosti?

zzzzz

já plně souhlasím s Lukášem.