Dismas

Co byste udělali?

Představte si, že jste v malé vesnici bez jediného obchodu, je 10 večer a chcete se dostat domů příměstským autobusem (trasa měří 20 km), ale v kapse máte jen bankovku 5000 kč, na kterou vám v autobuse nevrátí a mobil nemáte. Co byste udělali?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jiná možnost

Kouknul bych se, v kterém baráku se ještě svítí a pokusil se rozměnit. Popřípadě bych si půjčil a nechal něco do zástavy. Taky by šlo rozměnit v cílové stanici, autobusák by tě snad nevyhodil.

Další odpovědi
led

Šel bych těch 20 km pěšky

Už sa mi to stalo. Nie, že by som nemala peniaze na cestu, ale v autobuse som si zdriemla a zobudila sa 25km od domu a naspäť už nič nešlo. Tak mi ostala len krásna nočná prechádzka.

Adula.57

Šel bych těch 20 km pěšky

sesednizkola

Jiná možnost

Uz se mi stalo, nemel jsem u sebe ani korunu. Domluvil jsem se s autobusakem, aby me vzal bez listku, ze jsem svorcovej a jen mi rekl „kdyz prijde revizor, budete platit pokutu, me je to fuk“ a jel jsem. A uprime, kdybych byl v situaci jakou popisujes, myslim, ze by se nenasla sila ktera by me donutila z autobusu vystoupit a jit pesky, klidne bych se s autobusakem pohadal, proste by me musel vynest silou :D fakt bych pesky nesel.

redy

Jiná možnost

Nemám mobil, tak to se mi stát nemůže. ALE. Já bych zazvonila někde, kde se ještě svítí a poprosila je, jestli si můžu zavolat taxi.

Popřípadě jak píše Kepler ale to nevím jestli by se nebáli, že je třeba falešná, ta bankovka.

Nejednou jsem nechala zavolat někoho z mojího mobilu, i pomohla penězi, tak snad by mi pomohl taky někdo… 🙂

Lgee

Šel bych těch 20 km pěšky

Nebo bych se vyspal na zastávce a zeptal bych se ráno lidí třeba bych měl štěstí. :)

anonym

Šel bych těch 20 km pěšky

Již se mně to několikrát stalo.Sice to nebylo s takovýma penězma v kapse, ale když ujede poslední autobus v půl jedenácté v noci, tak nic jiného nezbývá.
Ale musím podotknout, že dvakrát se mi podařilo jet i stopem.

iceT

Šel bych těch 20 km pěšky

Počkala bych na bus a pokud by mě řidič nesvezl, pak bych šla pěšky, stejně by to nebylo prvně, ale asi bych to ráno olitovala, a snad bych cestou někoho stopla. K nikomu, i kdyby svítil celou noc, bych bouchat na dveře nešla, ne tak pozdě,to je mi proti srsti, leda tak v ohrožení života.

marci1

Jiná možnost

Večer v 10 hodin? Ač nerada, jela bych bez zaplacení.

arachis

Jiná možnost

bububabu

Šel bych těch 20 km pěšky