hapiky

Co byste si vybrali raději, vrabce v hrsti, nebo holuba na střeše?

Toto přísloví každý zná, takže…

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že někdy je lepší spokojit se s málem, s určitou jistotou než chtít to, co je více méně nedostupné.

Holuba na střeše považuji někdy za sen, který si občas mohu splnit, ale pokud se to nepodaří, zase se tolik nestane.

„Vrabce“ mohu získat zpravidla dříve než „holuba“, …

„Jistoty jsou dobré, nejistoty přitažlivé, tajemství vyzývavá.“ — Josef Čapek

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/15881-josef-capek-jistoty-jsou-dobre-nejistoty-pritazlive-tajemstv/

Další odpovědi
Edison

Vrabčáka. A pak, posílen, bych se pustil za holubem.

Kepler

Odjakživa jsem sázel spíš na jistotu. Proto mám dnes celkem kulové.

zjentek

Je vcelku jedno, jestli budu mít posranou dlaň anebo střechu, radši budu zdráv!

Rokio

Raději bych si vybral vrabce v hrsti.

ivzez

Záleželo by na tom, co by bylo tím vrabcem a co holubem.
(Někdy se může vyplatit i risk.)

Kelt

Vycvičil bych si vrabce, aby mi chytil holuba. Pak bych měl obojí.

aliendrone

Samozřejmě podvádět, lhát, krást a vůbec cokoliv, hlavně získat OBOJE včetně toho, co se přitom „cestou nachomýtne“. ;) :)

hapiky

Kelt: Vrabec není sokol!