Ered Mithrin

Co byste radi umeli s pocitacem?

Snazim se najit, co lidi trapi pri praci s pocitacem, co jim brani se zlepsit, v jakych oblastech by se chteli zlepsit a jaka metoda by jim nejvice vyhovovala. Pokud budete mit k tematu co dodat, vyuzijte prosim navodne otazky. Budu rad za kazdy podnet!

  1. Citite-li, ze s pocitacem neumite dle svych predstav, co presne vas pri praci na pocitaci trapi/omezuje (napr. neumim si najit relevantni informace na webu; nebo formatovani ve wordu me privadi k silenstvi atp.)?

Ceho se pri praci s pocitacem obavate (napr. vyskoci na me nejake okno, kde se musim rozhodnout, a ja nebudu vedet jak; nebo ze zbytecne stravim hodinu formatovanim dokumentu ve wordu)?

  1. Co byste chteli umet na pocitaci, abyste meli ze sebe dobry pocit (napr. pouzivat vzorecky v excelu; nebo vytvaret videa pro muj Youtube kanal)? Mate nejakou metu, kam byste se chteli dostat?
  2. Co vas v minulosti (ci soucasnosti) odradilo od zlepseni se pri praci s pocitacem (napr. neznam zaklady fungovani pocitace; nebo nejsem technicky typ, tak jsem se ani nesnazil se zlepsit)?

Citite nejaky vnitrni strach nebo pochybnosti (napr. bojim se, abych neco nerozbil; nebo pocitace jsou slozite)?
Pokud jste zkouseli nejake metodictejsi vzdelavani, tak v cem byste rekli, ze vzdelavani nesplnilo svuj ucel, tj. nedostalo vas tam, kam byste chteli (napr. vzdelavani ode me ocekavalo zakladni znalosti, ktere zatim nemam; nebo materialy byly prilis povrchni)?

Nejlepší odpověď
mosoj

To co umím mně stačí a co neumím se v případě potřeby naučím.

Další odpovědi
Kelt

Něco na počítači umím, najít text, dát do wordu , uložit a pod. Když chceš poradit, tak třeba s tímto. Stáhnu si text na internetu a převedu do wordu jako soubor. Často je text rozložen na mnoha stranách, objevují se velké řádky a když chci text upravit pro co nejmenší počet stránek, musím projet každý řádek a používat funkci Del. Existuje něco, jak si toto urychlit. Když mám článek o více než 10 stránkách, tak je to dost zdlouhlavé?
Nebo si chci text, který je na internetu dát o vlastní formy, ale kopírování stránky a vložení mi změní formát, hlavně, když jsou v textu tabulky. Mohl bych si textem hrát, nebo ho ofotit, ale není to ono.
Zkrátka chci text, získat v takové formě, abych ho měl na nejmenším počtu stránek, bez mezer a dalších zbytečností, které se na stránce vyskytují. Děkuji.

Stingo

Chtěla bych víc umět s excelem, abych si kolikrát ulehčila práci.

NikkiHeat

Chtěl bych umět programovat, chtěl bych rozumět sítím, rád bych se tím živil ale bohužel vypadá to až na další život )))

ivzez

Ty návodné otázky jsou dost zavádějící,
takže bez nich.

Potřebovala bych porozumět WiFi,
případně modemu pro připojení prostřednictvím 3G.
(Potřebuji zprovoznit připojení k internetu pod Linuxem,
ale můj operátor nedává pro Linux žádnou podporu.
Pokud porozumím problému, měla bych to už zvládnout sama.)

Informace si najít umím, ale jsou napsány „španělsky“,
potřebovala bych je přeložit do „svého“ jazyka.
(To se týká informací v češtině.)

Dalším problémem je nedostatečná znalost angličtiny
(téměř nulová). Dokážu pracovat s anglickým SW,
dokonce si i leccos přečtu, ale pokud nacházím
většinu informací pouze v angličtině, přestanu je
po nějaké době vnímat (je to na mne moc náročné).

Občas by se hodilo umět i lépe s Excelem,
ale to se mi pokaždé podaří nějak vyřešit.

Nebojím se „vyskakovacích tabulek“,
dokonce si je i čtu, protože mne většinou
nasměrují k vyřešení případného problému.

A nebojím se ani, že něco poškodím,
na to už jsem s PC obeznámena dost.

K formátování ve Wordu:
Provádím korektury seminárních, bakalářských a diplomových prací
a fascinuje mne, kolik studentů neumí ve Wordu formátovat.

@ Kelt:
To je problém toho webu a Office.

Já v takovém případě text zkopíruju přes textový editor
a do Wordu/Writeru už zkopíruji „čistý“ text.
Jeho zformátování je pak mnohem rychlejší
než přeformátování textu získaného přímo z webu.

_CraftMovies

  1. Nic. Google poradí vždy.
  2. Taky nic.
  3. Počítač se nedá pomocí softwaru rozbít (pokud nejde o overclocking).

Ered Mithrin

Pokud budete mit k tematu co dodat, vyuzijte prosim navodne otazky. Budu rad za kazdy podnet!

  1. Citite-li, ze s pocitacem neumite dle svych predstav, co presne vas pri praci na pocitaci trapi/omezuje (napr. neumim si najit relevantni informace na webu; nebo formatovani ve wordu me privadi k silenstvi atp.)?

Ceho se pri praci s pocitacem obavate (napr. vyskoci na me nejake okno, kde se musim rozhodnout, a ja nebudu vedet jak; nebo ze zbytecne stravim hodinu formatovanim dokumentu ve wordu)?

  1. Co byste chteli umet na pocitaci, abyste meli ze sebe dobry pocit (napr. pouzivat vzorecky v excelu; nebo vytvaret videa pro muj Youtube kanal)? Mate nejakou metu, kam byste se chteli dostat?
  2. Co vas v minulosti (ci soucasnosti) odradilo od zlepseni se pri praci s pocitacem (napr. neznam zaklady fungovani pocitace; nebo nejsem technicky typ, tak jsem se ani nesnazil se zlepsit)?

Citite nejaky vnitrni strach nebo pochybnosti (napr. bojim se, abych neco nerozbil; nebo pocitace jsou slozite)?
Pokud jste zkouseli nejake metodictejsi vzdelavani, tak v cem byste rekli, ze vzdelavani nesplnilo svuj ucel, tj. nedostalo vas tam, kam byste chteli (napr. vzdelavani ode me ocekavalo zakladni znalosti, ktere zatim nemam; nebo materialy byly prilis povrchni)?

ivzez

Slovo „zavádějící“, jeý jsem použila v odpovědi, není úplně přesné.
Mínila jsem jím, že pokud bych se pokoušela na otázky odpovědět,
zavedlo by mne to jinam, do oblastí, v nichž problémy nemám.