dust8

Co byste doporučili jako léčbu či konkrétní přípravek při alergickém zánětu spojivek či pokud oči jen svědí a pálí?

Nevím jestli mám už přímo alergický zánět spojivek, ale každopádně oči svědí a pálí. Refresh kapky jej chvilkově zklidní a Allergodil kapky nějak vůbec nezabraly (bez receptu), ale používají se právě na zánět spojivek.
Nejsem nyní náchylný proti světlu žárovek a osvětlení či vůči dennímu prudkému světlu. Co to může být a jak se toho zbavit? Je vyloženě nutné jít hned na oční?

Odpovědi
Kepler

Příčin zánětu spojivek je více, ale pokud jde skutečně o alergii, pak se v první řadě léčí odstraněním alergenu z života alergika, případně lze podpořit tlumení alergických projevů antihistaminiky a dalšími léčivy, jak jsem uváděl nedávno. Je důležitá spolupráce s alergologem. https://nemoci­.vitalion.cz/za­net-spojivek/