Co byste delali, kdyby jste byli napaden/a, vy se branil/ a dotyčný by na vás podal trestní oznámení.

Útok a obrana

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jen opravím verku, že podle usnesení nejvyššího soudu (popř. ústavního soudu-nyní nevím přesně)již toto neplatí, jelikož dříve bylo, že obrana musí být zjevně přiměřená útoku, ale podle tohoto rozhodnutí je i obrana zbraní proti neozbrojenému útočníkovi, který však je lidově řečeno hromotluk považováno za nutnou obranu.

Další odpovědi
atriplex

Pokud by na mne někdo podal trestní oznámení, vyčkal bych výzvy policejního orgánu, abych se dostavil k výslechu, kde bych uvedl svou verzi podpořenou o svědky, lékařské zprávy a vyčíslené škody. Je to nejlepší a nejlevnější řešení. Pokud vás policie nepředvolá, tak se věcí nezabývala (vyhodotila, že o nic nešlo) a tím by to bylo vyřízeno.

led

premyslela by som si spôsob obrany. Prebrala ich s právnikom. Nie je žiadna novinka, že útočník podá žalobu na napadnutého.

Hudler

Zkusil bych sehnat svědky, kteří byli u toho jinak je to slovo proti slovu a skoro žádná šance na nějaké rozhodnutí.

verka

Obrana musí být úměrná napadení. Já bych ale v té chvíli těžko posuzovala jak se hodně úměrně bráním.

anonym

Co bych dělala? Počkala bych na předvolání k výslechu na policii. A pak bych zírala jak vizír, co jsem to za mrchu, brutálně a nepřiměřeně mlátící klidného, patnáctkrát trestaného, stokilového chudinku, kterému jsem navíc zcizila hodinky po čtvrtém náhradním otci. Zaplatila bych ty hodinky, soudní výlohy a invalidní důchod tomu poškozenému a zeptala se, kdy můžu požádat o výmaz svého hnusného činu z trestního rejstříku. Tak nějak by to asi dopadlo.