Avatar uživatele
anonym

Co byste delali, kdyby jste byli napaden/a, vy se branil/ a dotyčný by na vás podal trestní oznámení.

Útok a obrana

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4951 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Jen opravím verku, že podle usnesení nejvyššího soudu (popř. ústavního soudu-nyní nevím přesně)již toto neplatí, jelikož dříve bylo, že obrana musí být zjevně přiměřená útoku, ale podle tohoto rozhodnutí je i obrana zbraní proti neozbrojenému útočníkovi, který však je lidově řečeno hromotluk považováno za nutnou obranu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
atriplex

Pokud by na mne někdo podal trestní oznámení, vyčkal bych výzvy policejního orgánu, abych se dostavil k výslechu, kde bych uvedl svou verzi podpořenou o svědky, lékařské zprávy a vyčíslené škody. Je to nejlepší a nejlevnější řešení. Pokud vás policie nepředvolá, tak se věcí nezabývala (vyhodotila, že o nic nešlo) a tím by to bylo vyřízeno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

premyslela by som si spôsob obrany. Prebrala ich s právnikom. Nie je žiadna novinka, že útočník podá žalobu na napadnutého.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hudler

Zkusil bych sehnat svědky, kteří byli u toho jinak je to slovo proti slovu a skoro žádná šance na nějaké rozhodnutí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
verka

Obrana musí být úměrná napadení. Já bych ale v té chvíli těžko posuzovala jak se hodně úměrně bráním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Co bych dělala? Počkala bych na předvolání k výslechu na policii. A pak bych zírala jak vizír, co jsem to za mrchu, brutálně a nepřiměřeně mlátící klidného, patnáctkrát trestaného, stokilového chudinku, kterému jsem navíc zcizila hodinky po čtvrtém náhradním otci. Zaplatila bych ty hodinky, soudní výlohy a invalidní důchod tomu poškozenému a zeptala se, kdy můžu požádat o výmaz svého hnusného činu z trestního rejstříku. Tak nějak by to asi dopadlo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek