fcoop

Co byste dělali?

Stala se poměrně nepříjemná věc.Spadla nám pec.Velmi rychle se zjistilo,že Hovorka – to je místní, docela starý pecař – není doma,asi někde trajdá,a ten mladej,co se u H. učí,tak ten to ještě neumí…
Každá rada dobrá.

Nejlepší odpověď
annas

Zapojila bych fantazii a uvědomila si, že pohádkový Honza už za pecí nesedává, proto také pecařství již není v kurzu, tedy i mladých pecařů je nedostatek. Možnosti: pozvat mravenečka, ten se někde ukrývá, takže nějakého dědečka, nemáte-li, zbývá jedině František. Zasmála bych se, protože smích je jediný lék na zármutek a dopomůže Vám k lepším kamnům.

Zavoláme mravenečka,
ten má velké kladivo,
dá do toho čtyři rány
a už je to hotovo.

Zavoláme na dědečka,
ten má velké kladivo,
dá do toho čtyři rány
a už je to hotovo.

Zavoláme na Františka,
ten má velké kladivo,
dá do toho čtyři rány
a už je to hotovo.

Další odpovědi
anonym

Doporučila bych zazpívat si. Možná při tom někoho napadne, kde se dá sehnat jiný zedník, který by s opravou spadlé pece a vybudováním nové byl schopný pomoct.

Pájo

Pěkně vše zdokumentovat (fotografie s datumovkou, ze všech možných stran)… Kontaktovat zhotovitele:

  • u něho reklamovat provedenou práci
  • domluvit se na odstranění závad, náhradě škody
  • kontaktovat jiného (jiné) pecaře a zjistit jeho (jejich) odborný názor, kde ten první udělal chybu…
  • pokud první pecař bude hrát „mrtvého brouka“ a nebude se k odstranění závady pece mít, poslat mu doporučeně dopis ve snaze o dohodu a narovnání, později řešit soudně
  • pokud jsou na to peníze, pec postavit novou, náklady na zbourání staré a vybudování nové účtovati pecařovi prvnímu.

led

Zaspievajme si spolu
„Pec nám spadla, ktože nám ju postaví?“…
a počas spievanie si pozrime odkazy:
http://hrncir­na.artkeramika­.cz/jak-postavit-pec-levne-a-rychle_1.html
Návod na postavenie sálavej pece, alebo ako taká pec vyzerá (doc):
http://cechka­chliarov.szm.sk/doc­s/navod.doc

Drap

Raději si to oprav svépomocí, dnes už neni na nikoho spolehnutí

franku

Zavoláme kominíka

štamgast

Svlékli se a běhali… Možnost první-čekal bych. Možnost druhá-pec bych zrušil, na co pec, topit můžeš třeba plynem.

kubimi

Starej předal nouhau http://www.krbari-kamnari.cz/

Zdroj: http://www.krbari-kamnari.cz/krbari-a-kamnari.php

annas

Ad fcoop, občas si nejsem jistá, zda se ptáte vážně či nevážně.

fcoop

No – to ani já,ale s pecí – to je přece těžce seriózní věc.Ta pec.

annas

Ano. Seriózní už kvůli tomu, že po rozpálení vydává příjemné teplo. Zkrátka pohoda.