Martina F.

Co byste chtěli zažít/vidět/vyz­koušet typického v USA?

Zdravím! Jsem teď přes léto v USA v Coloradu na programu Work and Travel a zajímalo by mě, co byste chtěli vidět, zažít, vyzkoušet, kdybyste byli v USA. Co vám připadá typicky americké? Sama mám nějaký seznam věcí, které znám např. z filmů, ale ráda bych se ještě inspirovala.

Zatím mám: jíst v jídelně z 50. let, pít alkohol z červených kelímků, ochutnat jablečný koláč, navštívit sportovní událost s roztleskávačkami, jít do kostela s afroamerickým sborem, jet po silnici Route 66, jíst s'mores, dát si hotdog, vsadit 1 dolar ve Vegas, přespat v motelu, ochutnat Buffalo chicken wings.
Přidáno na základě komentářů: dát si steak, navštívit indiánskou rezervaci.

Za vaše nápady budu moc ráda! Děkuji! :)

Nejlepší odpověď
Filip84

Tak, za prvé, nikoli v Americe, to je kontinent, ale v U. S., State of Colorado, když už, ne, že bych chtěl být zbytečný hnidopich, ale je to velký rozdíl, ona taková Nikaragua, Kuba a Commonwealth of Pennsylvania nemají moc společného.

Ty, z toho, co popisuješ, tak nic. Americké jídlo, co vařím já, tak Američané dávno neznají, nebo znají, ale v hodně pozměněné podobě, takže o dnešní americkou kuchyni ani nějak zájem nemám, gastronomicky mne U. S. nelákají, teda až na steacky, já na to moc nejsem, já mám rád vařené a dušené jídlo, pomalu dělané, „kuchařské“, ale americké steacky jsou úplně jiné, takže nějaký ten hodně dobrý steackový řetězec bych určitě navštívil.

Mne láká Amtrack, protože to je něco, co je takový „svéráz národního lovu“, že ho jinde pozorovat nemůžeš. Je to vlastní svět, který by stálo za to poznat.

State of Vermont, skrze Vermont Republic (1777 – 1791), no ale na to bych potřeboval čas, protože bych chtěl nastudovat to, co mne „klasicky“ zajímá: notule, soudní spisy, atp. Plus jsou tam musea, věci spojené s Vermont Republic, no tak: to.

Commonwealth of Pennsylvania, Pittsburgh, Allegeny County, amenitskou kulturu, kuchyni, teďka tam vznikali Vážní badatelé bible, je tam hrob Charlese Taze Russella, bylo by tam čím se zabývat.

State of Montana: to by se mi líbilo, to je velký stát a cca 1,000,000 lidí, takže tam Tě normálně zastaví policajti jenom proto, protože si chtějí popovídat a už dva dny nikoho nepotkali. To bych bral, i na pár let! 🙂

Native Americans, reservace, i když to asi nebude hezké vidět, co z nich zbylo.

Supreme Court of the United States.

Detroit, MI. Ten úpadek, opuštěné fabryky, to bych rád viděl na vlastní oči.

Určitě bych se chtěl projet autobusem, daleko, Greyhound, nebo tak něco.

Asi by toho bylo víc, ale musel bych hledat, přemýšlet.

Další odpovědi
Ametyst

Jet vyhlídkovým Amtrakem Skalistými horami. Amtrak mívá observation car na konci vlaku, nebo launch cars se spoustou oken i ve střeše.

Rocker

Svézt se Chevrolerem Corvette😃

zjentek

Já jel bomby ve starým Jeepu bez střechy napříč Arizonou Utahem, přede mnou daleko nic, napravo nalevo červeno za mnou jen šíleně prašmo, ušmudlaný dědek od oleje na opuštěným místě které nechceš nazvat gass station ale je to tak, mrazák plný ledu v tu oceníš, budeš se modlit aby aby tvůj road trip nikdy nevzal konce, DOPORUČUJU, větší svobodu v ČRdeli nezažiješ co budeš živa 🤷‍♂️

nyjono

Podívat se do sekvojového parku > https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/N%C3%A1rod­n%C3%AD_park_Se­quoia
na sochu svobody,
mrknout na Grand Canyon > https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Grand_Cany­on
ochutnat Krispy Kreme,

Kazatel

No, většina jsou to blbosti, nic bez čeho by se nedalo být.

Dvorní šašek

Americký sen v kapitalismu

cappuccino

Ja bych asi vymenila Route 66 za Highway 1, ale nevim, jestli se presunujes i do Kalifornie?
Pokud uz jses v Las Vegas, tak se urcite podivej na nejakou show, jsou bombasticke. A taky se vcas informuj, jestli cena hotelu nebo motelu je porad stejna. Oni totiz nekteri meni uderem 18:00 hodiny ceny, nekdy je i zdvojnasobuji, hlavne o vikendech. Abys pak nebyla prekvapena!
Uzivej si to!!

Martina F.

Tak jsem si na „bucket list“ doplnila: projet se v klasickém autě (např. Chevrolet nebo Mercedes), jet Amtrakem skrz Skalisté hory, projet se v otevřeném jeepu, National Sequoia Park, Grand Canyon, ochutnat Krispy Kreme donuty. 😊 Zatím děkuji a těším se na další! 😊

Martina F.

Kazatel: Pro někoho blbosti, pro někoho maličkosti, které mu udělají radost. 😊Teoreticky: i bez celé cesty do Ameriky by se dalo žít. 😊 Ale když se ta šance naskytne, proč ji nevyužít? Své položky jsem vypsala proto, že se třeba chytnou podobně nalazení lidé, kteří vždy toužili vyzkoušet podobné „blbosti“. 😊

Malvína

Běžte si za tím, co chcete. Udělala bych to stejně. Mám ráda tyhle “blbosti”. Budete se na chvíli cítit Američankou. Užijte si léto. 🌞

Martina F.

Děkuju! 😊

Ametyst

Na takově věci se pak dlouho vzpomíná. Potkáš skvělé a zajímavé lidi.

Martina F.

Já doufám. 😊

zjentek

Malvína, Ametyst 👌👌👌

Martina F.

😊