marhni18

Co bychom měli udělat pro to, aby naše babičky byly opravdu šťastné?

Naše babičky si myslí, že už nic nejsou. Že jsou jen staré koště. Že je jen zneužíváme. Nemyslím všechny. Chci vám říct, že ani nevíme, co je může trápit. Oni se jen usmívají, ale uvnitř pláčou. Občas nemáme na ně čas. Sedí samy doma. Jak udělají něco špatného, třeba nám něco rozbijí, tak sme na ně naštvání. Křičíme na ně. Ani nevime, jak si to oni berou k srdci. Už se boji na něco šahnout. Jak například zničila mobil nebo televizi, tak už se je boji znovu použít. Občas chodí pomalu nebo stojí tam, kde nesmí. Přesouváme si je. Zajímá mě, jak bysme těm smutným seniorům mohli pomoct.

Původní dotaz

Co bysme měli udělat pro to aby naše babičky byli opravdu šťastné?

Nikoliv bysme, ale bychom.

Nejlepší odpověď
Kepler

Stáří je jejich hendikep, hlava už tak nemyslí a tělo už tak neposlouchá. Když bábrlinka něco provede, neudělá to vědomě, natož schválně. Chce to více tolerance a pochopení. Určitě ji potěší návštěva s bábovkou, nebo jí uklidit, vyprat, vyžehlit. Pamatujme na to, že i my jednou budeme staří a bezmocní.

Další odpovědi
annas

Záleží na tom, zda je starší člověk soběstačný, nebo potřebuje trvalou pomoc, zda bydlí sám, nebo společně s někým atd. Takže se nedá jednoznačně odpovědět.

Myslím si, že nejdůležitější je dát lidem ve vyšším věku najevo, že je máme rádi, že je stále respektujeme., byť se někdy zdají nevrlí.

Zkrátka věnovat jim svůj čas…

Pokud to jde, vzít je někam na výlet, nebo do klubu důchodců, televizi jim pustit, mobil – ten opravdu někdo nezvládne, protože je to pro některé jedince těžké, nastavit číslo, číst jim, rozprávět s nimi. Dobrý je také poslech rádia, objeví se poučné i zajímavé pořady. Stáří často žije ze vzpomínek…

„Mladí potřebují radost a lásku, dospělí práci a přátelství, staří mír a pokoj.“ Konfucius

Ale musím říct, že mě příjemně překvapilo, že se na stáří díváte jinak, než je v této otázce.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-neco-drazsiho-nez-zivot-reakce-na-puvodni-keplerova-otazku-ma-pravdu-lenkasvob-v-jejim-pohledu-na-zivot

nyjono

Babičky sedí sami doma????
No, myslím, že často samy doma nesedí a jak píše Kepler, návštěva a pomoc potěší.

dudu

Podle vlastní zkušenosti vždy bylo a je základem pohody všech babiček /a určitě i dědečků/ umění svoje děti vychovat ve slušné lidi. Genetické informace a příklad garantují, že se k radosti svých „stařečků“ takto časem vyprofilují též jejich praděti. Nám se to při vší pokoře a skromnosti, zdá se docela podařilo.

Jiří Bohumil

Co se týče zamykání otázek souhlas a klumprtem. Ale oni možná tazatelé nevědí, že svým palcem otázku zamknou.:-(
A co se týče těch babiček, je to individuální, jako vše v životě. Jedna naše babi, hodně „přemýšlivá“, měla takovéto „depky“, přestože jsme se jí věnovali hodně a stejně jako druhé. Ta, protože o tom moc nepřemýšlela, dožila v pohodě a bez těchto „komplexů“ do 90 let.
Bohužel, má žena, dnes už také babička, zaměstnaná 6-ti vnoučaty a mnou 🙂, má tyto pocity „zbytečnosti“ také. A ať dělám, co dělám, nejsem schopen ji to vyvrátit.:-(

klumprt

Tady to zamykání otázek je naprd.

Moje odpověď zní: Nasekat jim smečku vnoučat a všechny jim je strčit na prázdniny 🙂