autacek

Co bylo tak důležitého na tom udržet v 68. rozhlas i za cenu nasazení vlastního života?

Nebylo nakonec úplně jedno co se vysílá a kdyby si lidé obecně odpustili „hrdinské činy“, mohlo být obětí invaze podstatně méně?

Nejlepší odpověď
Edison

Jakýkoli vysílací systém je důležitý. Tím důležitější, čím je větší jeho dosah. Ve strategickém plánování je ovládnutí rozhlasu jedním z nejdůležitějších cílů pro ovládnutí mas obyvavetel. Proto je ze strany odpůrců vnějších vlivů nejvíce chráněn.

Ve své podstatě je ovládnutí tras k masám i ovládnutím území. Války dnes vyhrávají informace. A to v obou směrech.

V zásadě platí: ovládnutí médií, ovládnutí vzdušného prostoru, ovládnutí energií. Pak si s obyvatestvem lze dělat, co chcete.

Další odpovědi
Kepler

Co se vysílalo: k čemu došlo, postoj tehdejší vlády, výzvy k zachování klidu, nevycházejte z domova… Většina mrtvých byly náhodné oběti.

mosoj

Pokud nekontrolovaně vysílají sdělovací prostředky, nedá se mluvit o ovládnutí státu.
Vysílání rozhlasu se nepodařilo zastavit. Vysílalo se odjinud, z prostor které se nepodařilo vojákům najít. Samozřejmě k tomu ale byl třeba anténní systém. Zastavení vysílání by bývala ale stejně jen otázka času.

Kryšpín

Poněvadž pravděpodobně národ je potřeba nažhavit občas slibotechnou a blábolkami, které se trochu povedou, ale většinou velmi kulhají za sliby.

Četl jsem v Ruském tisku údajně pamětníka, že maršál Sovětského svazu vrchní zelený mozek vojsk, varoval před 21 srpnem soudruha Dubčeka, – v Československu nedovolíme změnu Varšavské smlouvy i za cenu třetí světové války

hapiky

Kdyby si lidé obecně odpustili „hrdinské činy“, mohlo být obětí invaze podstatně méně?
Podle tebe asi když nás napadnou cizí vojska měli bychom se zakopat doma vypnout rádio aby jsme nebyli podezřelí, a snad ve sklepě čekat na to co s námi udělají. Takových zbabělců je u nás v Česku bohužel hafó.

ivzez

Rozhlas jediný ještě pár dnů po invazi
informoval nezávisle.

Myslím si, že to tehdejší redaktoři ani zaměstnanci
nevnímali tak, že nasazují životy. Prostě považovali
za důležité lidi pravdivě informovat.