petarex

Co bylo připojeno k Římu?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Kmen Latinů obýval střední Itálii a to přesně v místech, kde stál Řím. Římští předáci si před Latiny začali vyhrazovat právo, že na latinské území mají nárok. Proto tedy s nimi začali válčit.
Latinové se v roce 493 před Kristem vzdali vůči Římu, uznali jeho svrchovanost a přijali veškeré římské podmínky, jen aby se jich zbavili. Latinské území tedy bylo připojeno k římské republice.

V roce 493 (podle některých názorů až 373/371) byla podepsána smlouva, na jejímž základě Řím uzavřel „věčné spojenectví“ s latinskými obcemi v okolí Říma.

Roku 354 Řím dobyl po dlouhé válce (361–354) město Tibur (dnes: Tivoli) a roku 351 po podobně dlouhé válce (367–251) dobyl města Falerii (dnes: Civita Castellana) a etruské města Tarquinii (dnes: Tarqiuinia) a Caere.

V roce 338 porazili spojené vojska Říma a Samnitov po dvouleté válce Latinů a Kampánie a Řím tak získal jejich území.
V letech 343 až 290 se odehrály tři války se Samnitmi, které skončily porážkou Samnitov v roce 293. A přestože Samniti formálně zůstali zatím nezávislí, otázka vlády nad poloostrovem byla roku 293 vlastně rozhodnuta.
V letech 284–280 se konaly války s Kelty a (zbylými) Etrusky. V letech 283–280 byli poraženi Etruskové a část Keltů.

V letech 282–270 se odehrála válka s řeckou kolonií Tarent..
Tarent si přizval na pomoc Pyrrha, krále Epiru. Roku 279 došlo mimochodem v této souvislosti k tzv.. Pyrrhovo vítězství, když Pyrrhos s velkými ztrátami dočasně zvítězil nad Římany. V roce 272 Římané Tarent a ostatní kmeny porazili.

Roku 268 bylo dále připojeno území italických Picentov, v roce 266 bylo připojeno Brundisium (dnešní: Brindisi), v roce 265 se mnohé řecké obce podřídili Římu a v roce 264 Řím dobyl Vulsinii. Tím měl Řím v rukou celý poloostrov až po řeku Arno, za kterou se začínalo území Keltů. Až do 2. Punské války se již v Itálii žádné války nekonaly.

Další odpovědi
Děda Louda

V době internetu celý svět.

mosoj

EÚ.